R7 5825U laptop Valorant'ta anlık FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 11

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
RAM
8GB
Ekran kartı
AMD Radeon Grafik Kartı (İşlemcinin Grafik Kartı)
İşlemci: AMD Ryzen 7 5825U
Dün FPS'im bana göre normaldi fakat bugün nedense anlık FPS 1-2 saniyelik FPS düşüşleri yaşıyorum. Biraz korkuttu neden olmuş olabilir? Bu olaydan önce bugün Valorant'ı açmaya çalıştığımda Vanguard crash atmıştı yeniden başlattım düzelmedi kendim hizmetlerden çözmüştüm. İşe yarar mı bilmem bu bilgi.

İşlemci: AMD Ryzen 7 5825U.
Dün FPS'im bana göre normaldi fakat bugün nedense anlık FPS 1-2 saniyelik FPS düşüşleri yaşıyorum. Biraz korkuttu neden olmuş olabilir?

RAM tek slot 8 GB ise ondan kaynaklanıyor olabilir, eğer 2 tane slot varsa 1 tane daha 8 GB al ve Dual channel yap muhtemelen FPS'in artar.

İşlemci: AMD Ryzen 7 5825U.
Dün FPS'im bana göre normaldi fakat bugün nedense anlık FPS 1-2 saniyelik FPS düşüşleri yaşıyorum. Biraz korkuttu neden olmuş olabilir? Bu olaydan önce bugün Valorant'ı açmaya çalıştığımda Vanguard crash atmıştı yeniden başlattım düzelmedi kendim hizmetlerden çözmüştüm. İşe yarar mı bilmem bu bilgi.

Bana kalirsa tek slot 8 GB RAM olduğundan kaynaklanıyor, bir tane daha 8 GB RAM al ve Dual channel 16 GB 2x8 RAM yap muhtemelen sorunun düzelir hatta daha fazla FPS alırsın. (ben oyle düşünüyorum)

A
Bana kalirsa tek slot 8 GB RAM olduğundan kaynaklanıyor, bir tane daha 8 GB RAM al ve Dual channel 16 GB 2x8 RAM yap muhtemelen sorunun düzelir hatta daha fazla FPS alırsın. (ben oyle düşünüyorum)
APU sistem olduğu için muhtemelen artar. Ve Şuan nedense olmuyor heralde sadece diğer oyun modlarında oluyor.( Ölüm kalım gibi)

A

APU sistem olduğu için muhtemelen artar. Ve şu an nedense olmuyor herhalde sadece diğer oyun modlarında oluyor.( ölüm kalım gibi)

Bende artar diye düşünüyorum çünkü APU sistemlerde işlemci gücünun çoğunu RAM'dan alır.

Hocam bunu düşünüyorum para denkleştireceğim. Ama bu sorun dün gece olmazken niye şimdi oluyor. Ona kafam takıldı.

Dün ki oynadığın mod ile bugün ki farklımı?

Dün rekabetçi falan oynuyordum bugün başka mod gireyim dedim birkaç dakikada bir anlık 1-2 saniyelik FPS düşüyor şimdi rekabet maçı yani spike kurmalı modlara girdim öyle bir sorun yok.

Anlık işlemci kullanımın o modda fazla olduğundan daha fazla RAM'a ihtiyaç duyuyor ama geç aldığından anlık donmalar oluşturuyor olabilir. (bu arada CS:GO konuna oneri yazdım belki işine yarar)

Yeni konular

Geri
Yukarı