Çözüldü R7 6800H RTX 3050 Ti Valorant'ta Bilgisayarın Reset Atması

• Konuyu başlatan Mrhnmk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 523
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mrhnmk

Hectopat
İyi günler daha 4 gün önce almış olduğum bilgisayarda bugün Valorant oynadım ve aniden donma ve kulaklıktan 'rrrr' sesi gelmeye başladı. Ardından hemen bilgisayar kendini resetledi. Aynı dakikalar içinde birkaç kez girmiş olduğum oyunda yine aynı hatayı verdi. Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum ama olmamasını diliyorum. Aranızda bu sorunla karşılaşan arkadaşlarımız var ise yardımcı olabilirler mi? Teşekkürümü sunarım.
Bilgisayar Özellikleri
NVIDIA 3050 Ti
Ryzen 7 6800h
16 GB 4800 MHz DDR5
WD 1 TB SS
HP Victus

Çözüm
Karar sizin. Değişim yap sevdiysen.

Bakalım hocam W11 22H2 güncellemesi geldi. Şimdi BIOS Update oldu. Bir daha yaparsa değişim ya da iade alacağım teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar için söylüyorum BIOS güncellemesine iyi bakın, güncelledikten sonra aynı hatayı veriyorsa sıfırlamayı deneyin. Şu an için çözüldü diyebilirim.

@FuryanD çözümü windows 11'i tekrardan yüklemekte buldum. Hp teknik servisine danıştım donanım testi yaptık donanımda bir sıkıntı çıkmayınca windows 11'i tekrardan kurmamı tavsiye etti. Lakin bu hatayı masaüstü bilgisayarımda almıştım ve bios sıfırlama işe yaradı iki olayı da çözüm diye sunar mısınız technopat üyelerimizin belki bu 2 yöntem işlerine yarayabilir. Bu süreçte vermiş olduğunuz bilgilendirme ve ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunarım.
Anakart veya psu dışında bir arıza gelmedi aklıma ama yazılımsal olabileceğide büyük bir ihtimal.
ddr5 diye mi yaptı diye düşünüyorum. Anlamadım bende tam olarak w11 kullanıyorum belki ondandır.

Anakart veya psu dışında bir arıza gelmedi aklıma ama yazılımsal olabileceğide büyük bir ihtimal.
ddr5 diye mi yaptı diye düşünüyorum. Anlamadım bende tam olarak w11 kullanıyorum belki ondandır.

Hocam aklıma bir şey gelmedi bu arızalar dışında kabloları kontrol edin olmazsa BIOS sıfırlayın BIOS'la ilgisi olacağınıda düşünmüyorum fakat siz oda olmazsa garantiye veya iadeye değişime vs. gönderin.

Geri
Yukarı