R7 7700X TDP değeri nasıl düşürülür?

jericho47

Femtopat
Yer
Hakkari
Daha fazla  
Meslek
İlk ve Acil Yardım
RAM
Kingston Fury 5200 Mhz 2×16 Gb Cl36
Anakart
ASUS TUF GAMING X670E-PLUS
Merhaba işlemcim Ryzen 7 7700X oyunlarda ısınma problemi oluyor kullandığım anakart ASUS TUF X670e Plus modeli BIOS'tan işlemci TDP değerini nasıl duşurebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam burda Msi anakarta göre anlatılmış. Bendeki Asus Tuf biosları farkllı.

Son düzenleme:
Merhaba işlemcim Ryzen 7 7700X oyunlarda ısınma problemi oluyor kullandığım anakart ASUS TUF X670e Plus modeli BIOS'tan işlemci TDP değerini nasıl duşurebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Soğutucun nedir? Ben Noctua nhd 15 chromax Black aldım, askerden gelince toplayacağım bir de soğutucunun TDP'si de önemli.

A

ASUS ROG Lc 240 White Edition

Telefondan TDP'sini göremedim. Bir de yeni nesil işlemcilerin TDP'si çok yüksek ya ben sıvı soğutmada en az 280 mm seçerdim.
İngilizce anakart modelini yazıp how to decrease TDP'in BIOS for CPU yazıp arama yapsana videodan falan çıkar. BIOS'tan düşürmen lazım TDP'yi

Telefondan TDP'sini göremedim. Bir de yeni nesil işlemcilerin TDP'si çok yüksek ya ben sıvı soğutmada en az 280 mm seçerdim.
İngilizce anakart modelini yazıp how to decrease TDP'in BIOS for CPU yazıp arama yapsana videodan falan çıkar. BIOS'tan düşürmen lazım TDP'yi
Aslında ilkin aynı modelin 280 mm alacaktım sonradan 240 mm yeterli olur diye düşündüm. Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı