R7 M.265 sistemde oyunlarda FPS düşüyor

TurtleKapluk

Centipat
Daha fazla  
Hocam, eskiden (1-2 ay önce) oynadığım oyunlarda (GTA V, Minecraft, SonOyuncu, Roblox, ETS 2, Poppy playtime chapter 2) aşırı FPS düşü yaşadım. Mesela SonOyuncu oynarken 300-400 FPS alıyordum, şu an 30 FPS üstü olmuyor. GTA V de 40 FPS oynarken 20 FPS'e düştü. Diğer oynadığım oyunlarda böyle. Sorunu çözerseniz sevinirim.

• i7 5500u 4 Quad 2.39GHz
  • 8 GB (1x8) 1600 MHz DDR3.
  • AMD Radeon R7 M.265 + Intel HD 5500.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nesili biraz düşük. Ayrıca ram mhz si de düşük.
-bilgisayarınızın kasasını açın temizliğini yapın
- işlemci ve ekran kartına termal macun sürün
- fanın çalışıp çalışmadığından emin olun harici bir fan alın

yazılımsal yapacaklarınız

oyunlarda FPS artırma ve donma sorunları : https://www.youtube.com/watch?v=PdHJfvgdiyo

Microsoft yazarlarından biri böyle bir çözüm bulmuş. İşinize yarayabilir

Hocam, eskiden (1-2 ay önce) oynadığım oyunlarda (GTA V, Minecraft, SonOyuncu, Roblox, ETS 2, Poppy playtime chapter 2) aşırı FPS düşü yaşadım. Mesela SonOyuncu oynarken 300-400 FPS alıyordum, şu an 30 FPS üstü olmuyor. GTA V de 40 FPS oynarken 20 FPS'e düştü. Diğer oynadığım oyunlarda böyle. Sorunu çözerseniz sevinirim.

• i7 5500u 4 Quad 2.39GHz
  • 8 GB (1x8) 1600 MHz DDR3.
  • AMD Radeon R7 M.265 + Intel HD 5500.

* Bilgisayarım'a girin.

* Yerel Disk C'ye sağ tıklayıp Özellikler diyin.

* Karşınıza çıkan ekrandan Araçlar butonuna tıklayın.

* En iyi duruma getir adlı butona tıklayın.

* Daha sonra windows sisteminizi tarasın

* Daha sonra C sürücüsünü seçip en iyi duruma getir deyin.

Bu ayarların yanı sıra eğer sisteminiz biraz zayıfsa aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu yöntemlerde oyun için grafiklerinizi bozmadan ayarları düşürme ve fps sabitleme ile hedefleme yapabilirsiniz. İlgili ayarlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da işinize yarayabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı