R7 M340 Laptop Ani FPS Düşüşü

uFirat

Centipat
Yaklaşık 3 yıldır kullandığım dizüstü bilgisayarım ani donmalara neden oluyor. Özellik bakımından yettiğini düşünüyorum ve yaklaşık 60-70 derecelerde dolaşıyor. Termal macunu yeni değiştirdim ama ısınmamasına rağmen ve özelliklerimin yetmesine rağmen oyunlarda ani FPS düşüşü yaşıyorum. Yaklaşık 1, 2 ay önce format attım düzeldi ancak şu an tekardan bu sorun karşıma çıktı. YouTube'da çok fazla gezindim, çoğu çözümlere baktım hiçbiri herhangi bir şekilde fayda göstermedi.

Oynadığım oyunlar: League of Legends - GTA V - Minecraft - CS:GO - ETS 2 - Rocket League - Fall Guys - Assetto Corsa - Valorant.

Bütün oyunlarda en düşük ayarlar 1366x768'de oynuyorum (V-Sync kapalı) açmayı denedim ancak açtığımda daha çok FPS düşüşü yaşıyorum.

İşlemci: i7-7500U 2.70GHz 2.90 GHz
Ekran kartı: AMD R7 M340 4 GB
RAM: 12 GB 1600 MHz
120 GB SSD + 1TB hard disk

Aynı zamanda bütün sürücüler güncel ve Windows 10 Home kullanıyorum ve bilgisayar performans modunda direkt fişe takılı bir şekilde çalışıyor. Çift Ekran kullanıyorum, tek ekran kullandığımda hiçbir şey değişmiyor, her şey aynı kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 3 yıldır kullandığım dizüstü bilgisayarım ani donmalara neden oluyor. Özellik bakımından yettiğini düşünüyorum ve yaklaşık 60-70 derecelerde dolaşıyor. Termal macunu yeni değiştirdim ama ısınmamasına rağmen ve özelliklerimin yetmesine rağmen oyunlarda ani FPS düşüşü yaşıyorum. Yaklaşık 1, 2 ay önce format attım düzeldi ancak şu an tekardan bu sorun karşıma çıktı. YouTube'da çok fazla gezindim, çoğu çözümlere baktım hiçbiri herhangi bir şekilde fayda göstermedi.

Oynadığım oyunlar: League of Legends - GTA V - Minecraft - CS:GO - ETS 2 - Rocket League - Fall Guys - Assetto Corsa - Valorant.

Bütün oyunlarda en düşük ayarlar 1366x768'de oynuyorum (V-Sync kapalı) açmayı denedim ancak açtığımda daha çok FPS düşüşü yaşıyorum.

İşlemci: i7-7500u 2.70GHz 2.90 GHz.
Ekran kartı: AMD R7 M340 4 GB.
RAM: 12 GB 1600 MHz.
120 GB SSD + 1TB hard disk.

Aynı zamanda bütün sürücüler güncel ve Windows 10 Home kullanıyorum ve bilgisayar performans modunda direkt fişe takılı bir şekilde çalışıyor. Çift ekran kullanıyorum, tek ekran kullandığımda hiçbir şey değişmiyor, her şey aynı kalıyor.

HDD de bad sector olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı