R9 270 Dxdiag Geçerli Görüntü Modunda 32 Bit Görünmesi

Heroman

Kilopat
Daha fazla  
5 gün önce R9 270 aldım. Yanında da 500 W'da PSU aldım. Şimdi bir sorum var, ekran kartım 256 bit olmasına rağmen dxdiag'da geçerli görüntü modunda 32 BİT olarak gözüküyor. Belleği de 2 GB ama 3826 MB olarak gözüküyor. Bu normal midir? Değilse sebebi nedir?

Bir diğer sorum, ekran kartımı ben CD'sinden güncelledim fakat Driver Booster 2.3'te daha da güncel bir sürümünün olduğu yazıyor. Onu indirdim, bu sefer ismi R9 270 Series değil de R9 200 series olarak görünmeye başladı. Bende ne olur ne olmaz diye güncellemeyi geri aldım bu da normal midir, güncellemeli miyim? Şimdiden teşekkürler.

DXDIAG ekranında sistem sekmesinde 32 bit gözüküyorsa sisteme 32 bit işletim sistemi kurmuşsun demektir. En kısa zamanda 64 bit'e geç. Bir de tavsiyem, ne olduğu belirsiz sürücü güncelleme programları kullanma. En iyi güncelleme yöntemi manuel güncellemedir. İşletim sistemini Win 8.1 x64 olarak değiştir ve bu sürücüyü indir.
support.amd.com: Desktop

Sistemim zaten 64 Bit'siz yanlış anladınız galiba. DxDiag'ta ekran bölümünde geçerli görüntü modunda ekran kartım 256 Bit olmasına rağmen 32 Bit gözüküyor.
Ekran kartımın belleği'de 2 GB olmasına rağmen 3826 MB olarak gözüküyor bunun sebebi nedir? :bıyık:

Sistemim zaten 64 Bit siz yanlış anladınız galiba. Ben dxdiag%27'da ekran bölümünde geçerli görüntü modun%27'da ekran kartım 256 Bit olmasına rağmen 32 Bit gözüküyor. Ekran kartımın belleği%27'de 2 GB olmasına rağmen 3826 MB olarak gözüküyor bunun sebebi nedir?

ZHbgc0y.png

tg7UWlk.png

Oradaki 32 bit ekrana verilen renk derinliğini gösterir. Ekran kartının bant genişliği ile ilgili değil yani. Bellek miktarına gelecek olursak Windows kendisi sistemden bir miktar ekliyor. 2 GB yetmediği zaman sıkıntı çıkmasın diye.

Ya sormadan edemeyeceğim. Profil resmindeki tank Lowe'mi?

32 bit arkadaşımızında dediği gibi ekrana gönderilen renk dinamiği. Ekran kartı paylaşımlıysa RAM'den alıp bir miktar ekran kartına verir. Bu arada arkadaşın profil resmindeki tank Lowe. World Of Tank's taki bana göre berbat Tier 8 premium tank kendisi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı