R9 270 Görüntü gidiyor ama bilgisayar çalışıyor

Faithful

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba yaklaşık 5 6 yıldır kullandığım bilgisayarıma ekran kartı ve RAM taktım gayet sorunsuz kullanırken son 1 aydır bir anda monitör görüntü kesiyor tamamen gri bir ekran geliyor sesler bazen geliyor bazen o da yok mecburen restart atmak zorunda kalıyorum. Ekran kartını 2.el olarak aldım RAM'da aynı şekilde. Çözümünü bilen veya daha önce başına gelen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:
R9 270.
Intel i7 4790.
8 GB RAM.

Şöyle söyleyeyim aldığım ekran kartında bir toz parçası bile yoktu aldığım kişiyle de konuştum çok az bir süre kullanıp çıkartmış güvenerek aldım
Gerekli stres testlerine soktun mu ekran kartını almadan önce? Kartın dışını temizleyip sorunsuzmuş gibi göstermek kolay. Sorununun belirtileri ekran kartı arızasını işaret ediyor, aldığın kart zaten 2. el ve çok eski. Gerekli testlere de sokmadan aldıysan arıza durumunda elinde kalır.

Gerekli stres testlerine soktun mu ekran kartını almadan önce? Kartın dışını temizleyip sorunsuzmuş gibi göstermek kolay. Sorununun belirtileri ekran kartı arızasını işaret ediyor, aldığın kart zaten 2. el ve çok eski. Gerekli testlere de sokmadan aldıysan arıza durumunda elinde kalır.

Test'e sokmadım açıkcası pek bilgim yok o konuda ve haklısınız temiz sorunsuz gibi göstermiş olabilir, peki ne önerirsiniz bu arıza kesinlikle ekran kartından mı olur?

Test'e sokmadım açıkcası pek bilgim yok o konuda ve haklısınız temiz sorunsuz gibi göstermiş olabilir, peki ne önerirsiniz bu arıza kesinlikle ekran kartından mı olur?
Teste sokmaman kötü olmuş. Şu anda yapman gereken dahili grafik yongası ile görüntü almaya çalışmak. Görüntü portunu dahili grafik yongasına tak ve kullan. Eğer dahili grafik yongasında aynı sorun çıkmazsa sorun senin ekran kartındadır.

Teste sokmaman kötü olmuş. Şu anda yapman gereken dahili grafik yongası ile görüntü almaya çalışmak. Görüntü portunu dahili grafik yongasına tak ve kullan. Eğer dahili grafik yongasında aynı sorun çıkmazsa sorun senin ekran kartındadır.

Nasıl yapacağımı bilmiyorum ama teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı