R9 280X çoğu oyunda ULTRA ayarda kasıyor nedeni nedir?

Bence arkadaş HD Graphics ile açıyor olabilir oyunları. :D Yani eyer ekran kartı devre dışı veya ekran kartının görüntü çıkışlarına değilde, analartın takmış olabilir. :D
Evet çok iyi bir noktaya değindiniz, monitör görüntü kablosuna anakarta bağladıysanız sıkıntı olur. Ekran kartına bağlayın.

Arkadaşın kartında sorun varsa mecbur olmadıkça sapphire almamak gerektiği bir kez daha ortaya çıkıyor. Bu markanın ürünleri asus` dan msi` danucuz diye paranızı kaptırmayın. Hangi parçayı ucuza getirip ucuza sattıklarını bilemiyoruz maalesef.

Tri-x, dual-x' göre daha iyi bileşenlerin kullanıldığı model değil mi? (üç fanlı olmasının dışında)
Yoksa sadece Vapor-x için mi geçerli bu?

Sapphire, çok problemli bir marka mıdır?
İade oranı en yüksek marka deniyor fakat diğerlerinden ne kadar yüksek, bu da önemli.
İade oranı sanırım %3'dü.

Technopat'da Sapphire'e çok mesafeli duruyor insanlar. Sebebi balon ise üzülürüm. :(

• Ekran kartında alınabilecek son markalardan birini satın almışsın.
  • Sistem toplamadan önce Technopat'ta konu açsaydın, daha iyi yardımcı olabilirdik ancak iş işten geçmiş.
  • Exa'ya hemen iade et o ekran kartını. Onun yerine GTX 960 veya biraz daha bütçeyi arttırıp R9 285 satın al.

İşletim sisteminizi ve kaç bit olduğunu yazın, doğru sürücü önerelim. Yanlış yüklemiş olabilirsiniz. Ekran kartı güç pinleri takılı mı? Sapphire markalarında soğutma problemleri olduğu kullanıcı yorumlarından gözlemleniyor, ayrıca ses sorunları da varmış. Ben HD 4650 kullanmıştım, problem yoktu. Eğer bu dediklerimi uygulandığınız taktirde sorun hala devam ederse, iade edin. MSI modelini öneririm.

Bence arkadaş HD Graphics ile açıyor olabilir oyunları. :D Yani eyer ekran kartı devre dışı veya ekran kartının görüntü çıkışlarına değilde, analartın takmış olabilir. :D

cevaplarınız için teşşekkürler ancak hesabım engelliydi ve yazamadım sorun halledildi. intel graphics HD kullanıyormuşum :D HDMI kablosunu ekran kartına takmayı unutmuşum taktım sorun çözüldü ancak sistemimin kötü olduğunu söyleyenler var ve kafam karıştı neden böyle düşündünüz acaba ? gtx 960 dan daha performanslı bir kart r9 280x biraz daha güç tüketimi dışında ayrıca r9 285 daha az performanslı ama yeni mimari . ve ben test ettim battlefield 4 gta 5 tarzı oyunlarda r9 280x önerdiğiniz kartlardan daha yüksek FPS alıyor. bu nedenle bunu seçtim aklımda karışmadı değil sizce iade gibi bir eylem yapmalımıyım ?

sistem :
Z97X Gaming 3 anakart

intel core i5 4690k 3.5ghz

r9 280x tri-x

kingston hyperX 16gb ram

240gb kingston SSD

Elinizdeki kart R9 280,285,380 ve GTX 960 kartlarından daha güçlüdür. Problem yaşamamanız adına MSI modeli ile değiştirme imkanınız varsa daha iyi olur.

R9 280x'in Msı modelini alma derim. Testlerde baktığıma göre çok ısınıyor. Gereksizce değiştirmiş olacaksın.

Ha 380 alacaksan, onun Msı modeli soğutma konusunda başarılı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı