R9 280X vs GT710 sistem

Bütçe
max 3200

viIoex

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben yeni bir PC alacağım fakat malum ekonomimizden dolayı 2.el almayı planlıyorum ve tanıdık 2 kişiden PC teklifi aldım. sizce hangisini seçmeliyim ve neden ya da ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum, sistemleri aşağıya yazacağım. Şimdiden teşekkürler.

1.PC
  • 16 GB RAM.
  • R9 280X 2 GB ekran kartı.
  • AMD Ryzen 3 1300X.
  • 120GB SSD + 500GB HDD.
= 2650TL.

2.PC
  • 8 GB RAM.
  • Intel i5 9400F.
  • NVIDIA GeForce GT710 2 GB ekran kartı.
  • 256 GB SSD.
= 3200TL.
(Bu fiyatlara monitör de dahil)

Oynamak istediğim oyunlar:
  • CS:GO sabit 75FPS.
  • Valorant sabit 75FPS.
  • GTA 5 akıcı şekilde.
  • Resident Evil Village 30FPS.

Hocam 1.sistemi almanızı öneririm.
Peki bir şey soracağım neden bu üsttekı sistem alttakine nazaran daha ucuz? Azıcık araştırdım ve üstteki sistemin daha iyi olduğunu gördüm. Hatta fark atıyor testlerde.
Merhabalar, ben yeni bir PC alacağım fakat malum ekonomimizden dolayı 2.el almayı planlıyorum ve tanıdık 2 kişiden PC teklifi aldım. Sizce hangisini seçmeliyim ve neden ya da ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum, sistemleri aşağıya yazacağım. Şimdiden teşekkürler.

1.PC
  • 16 GB RAM.
  • R9 280X 2 GB ekran kartı.
  • AMD Ryzen 3 1300X.
  • 120GB SSD + 500GB HDD.
= 2650TL.

2.PC
  • 8 GB RAM.
  • Intel i5 9400F.
  • NVIDIA GeForce GT710 2 GB ekran kartı.
  • 256 GB SSD.
= 3200TL.
(Bu fiyatlara monitör de dahil)

Oynamak istediğim oyunlar:
  • CS:GO sabit 75FPS.
  • Valorant sabit 75FPS.
  • GTA 5 akıcı şekilde.
  • Resident Evil Village 30FPS.

Ve bir düzeltme yapayım ekran kartı R9 270X model yanlışlıkla 280X yazmışım ya da moderatörler öyle yazmış hatam affola.

O tür oyunları oynayabileceğinizi pek zannetmiyorum. İsterseniz bu fiyata güzel bir APU sistem toplayın bu FPS'leri rahat alırsınız.

Önerileriniz nelerdir? Bekliyorum.
O tür oyunları oynayabileceğinizi pek zannetmiyorum. İsterseniz bu fiyata güzel bir APU sistem toplayın bu FPS'leri rahat alırsınız.

Peki üstteki sistem ile Forza Horizon 30 FPS oynayabilir miyim?

Intel pc:

AMD pc:

Intel PC:

AMD PC:

Teşekkürler. Bu sistemlere bakacağım, fakat soruma cevap alamadım. Üstteki PC alttakine göre daha iyi olmasına rağmen neden daha ucuz?

Geri
Yukarı