R9 290 veya GTX 780 ?

Daha iyi malzeme kalitesi, yazılım, soğutma sistemi ve benim bilmediğim diğer özellikler.

Resimde gördüğünüz değerler performans açılışından o kadar da önemli değildirler. GPU, soğutma, malzeme, fan, sıcaklık, verim gibi kavramlar daha önemlidir.

Yani ben geçen haftalar da Vatan'dan sistem topladım ekran kartı konusun da montajlamada ki elemandan öylesine bir öneri istedim. Adam şiddetle Nvidia ekran kartlarını öneriyor. Örneğin AMD'nin 3 gb 384 bit ekran kartları bile Nvidia'nın 2 gb 192 bit ekran kartlarına yetişemediğini söylüyor. Denemiş yani. Ama bu iki kart hakkın da benim bir bilgim yok. Ben ilk defa Nvidia aldım GTX 760. Bana AMD'den farklı geldi. Güncellemeleri filan olsun. Sen bütçeni belirt ona göre tercih yapalım. :)

Yani ben geçen haftalar da Vatan'dan sistem topladım ekran kartı konusun da montajlamada ki elemandan öylesine bir öneri istedim. Adam şiddetle Nvidia ekran kartlarını öneriyor. Örneğin AMD'nin 3 gb 384 bit ekran kartları bile Nvidia'nın 2 gb 192 bit ekran kartlarına yetişemediğini söylüyor. Denemiş yani. Ama bu iki kart hakkın da benim bir bilgim yok. Ben ilk defa Nvidia aldım GTX 760. Bana AMD'den farklı geldi. Güncellemeleri filan olsun. Sen bütçeni belirt ona göre tercih yapalım. :)

HDD montajını yanlış yapan, kablo yönetimi olan kasada kablo yönetimi kullanmayan vatan bilgisayar çalışanından daha başka ne bekleyebilirsin ki. AMD HD7950 3GB ve 384 bit, GTX 660 2GB ve 192 bit. Elemanın teorisini de böyle çürütürüm.

HDD montajını yanlış yapan, kablo yönetimi olan kasada kablo yönetimi kullanmayan vatan bilgisayar çalışanından daha başka ne bekleyebilirsin ki. AMD HD7950 3GB ve 384 bit, GTX 660 2GB ve 192 bit. Elemanın teorisini de böyle çürütürüm.
Ya benim de sistemimde PSU altında bi tane vida çıktı. İşlemci fanı'nın pinleri yanlış takılmış hata veriyordu. Kablo saklama yerleri biraz vasat. He bide işlemci fanını taktıktan sonra olduğu gibi bi daha söktüler niye diyecek olursanız termal macunu sürmeyi unutmuşlar. :) Ama HD 7950 3gb 384 GTX 760 2 gb 256 bit. Nvidia daha hızlı. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı