R9 290 vs GTX 770

Berkay Gür

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar hafta sonu, yani bu hafta sonu değil bitti zaten haftaya ekran kartı alacağım. Ben şunu düşünüyorum;

R9 290 tri-x oc 4gb 512 bit: Sapphire R9 290 Tri-X Oc Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Msi gtx 770 2gb 256 bit: Msi Gtx770 Twin Frozr Gaming O.C. Gddr5 2Gb 256Bit Nvidi Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Şimdi R9 290 pahalı diye onu seçmeyin lütfen, sadece anlayanlar bilenler söylesin. Oyun oynayacağım İşlemcim fx 8350, 8gb ram, Anakart m5a99 sizce hangi Ekran kartını almalıyım? Bütçe 1250tl ve sli yapmak istemiyorum, tek Ekran kartı almak istiyorum bu 2!sini düşünüyorum.

NOT: R9 290 tri-x i çok beğendim, 3 fanlı soğutması güzel diye düşünüyorum sizce iyi mi yapıyorum? :)
DİPNOT: 8gb 1600mhz ddr3 Ram - m5a99 Asus 2133 mhz anakart- Amd fx 8350 İşlemci hyper212 evo sogutucu var.
Bu yukarıda ki 2'sinden birini alacağım watch dogs ultra da iyi performans alır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeşim bu videoyu izle. Ekran kartı seçerken soldan ikinci rakamına bakmak basit bir yöntemdir. Soldan ikinci rakamı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Videoda Recep abi gerekli bilgileri veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeşim bu videoyu izle. Ekran kartı seçerken soldan ikinci rakamına bakmak basit bir yöntemdir. Soldan ikinci rakamı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Videoda Recep abi gerekli bilgileri veriyor.
Teşekkür ederim, bir de benim güç kaynağı vs serisi 650w yeter değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyle 9>7 . Ancak şunu da unutmayalım. AMD'de genelde sayılar bol keseden verilir:D O yüzden sadece bu bence yeterli değil. Bence 3DMark skorlarına da bakılmalı yoksa yanlış tercih olabilir. Çünkü bence soldan ikinci rakam AMD vs.Nvidia için saçma olur. Öncelik benchmark. Ancak AMD ve Nvidia ekran kartları kendi içinde soldan 2. rakama, eşitse de soldan 3. rakama bakmak mantıklı. Şimdi bir koşu benchmark skorlarına bakıp geliyorum :D :matrix:

Edit: Baktım. r9 290 3x azıcık oc ile max. 11340 alırken GTX 770 max. 8787 alıyor. r9 290 3x WINNER!!!:D:D:D

Not: CrossFire ve SLI olmadanki skorlarına baktım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı