R9 290X güncelleme yapılabilir mi?

9600GT

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Görüntü Kartı
Arkadaşlar biliyorsunuz R9 290X 390X vs. kartlar artık güncelleme almıyor.
Bu kartları güncelleyebilme şansımız var mı acaba herhangi bir yoldan.
Bir haftadır fsr teknolojisini bekliyorum kalbim kırıldı gerçekten. :)

Bazı yeni özellikler için kartında uyumlu donanım olması gerekiyor. Mesela arabalarda kademeli cam açıp kapatma için onun motorundan olması gerekiyor ki maalesef elektronik ürünlerde yeni motor alıp takma olayı da yok. Onun dışında sadece optimizasyon güncellemesi alıyor bu kartlar.

Bazı yeni özellikler için kartında uyumlu donanım olması gerekiyor. Mesela arabalarda kademeli cam açıp kapatma için onun motorundan olması gerekiyor ki maalesef elektronik ürünlerde yeni motor alıp takma olayı da yok. Onun dışında sadece optimizasyon güncellemesi alıyor bu kartlar.

Yazılım üzerinden geliyor o kartlara fsr teknolojisi.
En azından fsr teknolojisini kuramaz mıyım hiçbir şekilde modlu BIOS yapıp zorla kurma vs.
şeyler duydum acaba nasıl oluyor o işler?

Yazılım üzerinden geliyor o kartlara fsr teknolojisi.
En azından fsr teknolojisini kuramaz mıyım hiçbir şekilde modlu BIOS yapıp zorla kurma vs.
şeyler duydum acaba nasıl oluyor o işler?
Diyelim öyle bir şey oldu, bu clock yükseltme bioslarına falan benzemez bu özellik güncelleştirmesi stabilize veya güç güncelleştirmesi değil. Sen RTX veya FreeSync teknolojisini bios kurarak karta entegre edebilir misin? Tamamen mimariye ve kartın sahip olduğu GPU'ya bağlı. Senin söylemiş olduğun gibi yazılım üzerinden geliyor DirectX 11, 12 ve Vulkan kütüphaneleri kullanılacak. Şuan bende üzüldüm, RX 460'a gelen güncelleme benim kartıma da gelmiyor. Nvidia Inspector tarzı API'yı sahte okutup 3. parti bir programla etkinleştirilebilir belki üstüne düşen olursa ama ne kadar stabil olur ne kadar güvenilir olur orası muamma.

Diyelim öyle bir şey oldu, bu clock yükseltme bioslarına falan benzemez bu özellik güncelleştirmesi stabilize veya güç güncelleştirmesi değil. Sen RTX veya FreeSync teknolojisini BIOS kurarak karta entegre edebilir misin? Tamamen mimariye ve kartın sahip olduğu GPU'ya bağlı. Senin söylemiş olduğun gibi yazılım üzerinden geliyor DirectX 11, 12 ve Vulkan kütüphaneleri kullanılacak. Şu an bende üzüldüm, RX 460'a gelen güncelleme benim kartıma da gelmiyor. NVIDIA ınspector tarzı API'yı sahte okutup 3. parti bir programla etkinleştirilebilir belki üstüne düşen olursa ama ne kadar stabil olur ne kadar güvenilir olur orası muamma.

Anladım sağ ol bu sıralar bilgisayarda hiçbir parçayı değiştirmeyi düşünmüyordum ne yapacağım bilmiyorum o kadar büyük fark yaratır mı acaba?
Sormak istediğim bir şey var benim kartımın macunları yeni MX4 sürdüm kartım 88 derecelerde çalışıyor tam yükte fan profilini kendim ayarladım.
Bilgisayarı çalıştırdığımda bazen WattMan hatası alıyorum.
Madem bir yazılım gelmeyecek internette yabancı sitelerde driver gördüm daha az ısındığı vs. iddia ediliyor sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

Geri
Yukarı