R9 290X Oyun Performansı

Murat19.03

Hectopat
Daha fazla  
Bu ekran kartına sahip olan arkadaşlar. Oyun içi performans konusundaki görüşlerini alabilirsem süper olur, simdiden tesekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben açık bir şekilde konuşayım boşta 36 ile 40 derece arasında birkaç oyunda denedim lolde 1 saat oynadım 60 dereceye geldi battlefield 3de 71 dereceye csgoda 60 derece kasa içi hava akışı nasıl diye sorucak olursanız corsair 400r kasa var ve 2 tane önde fanı var ekstra kasaya fan ekletirseniz bu değerler 5 derece falan düşer

Vatan bilgisayarda bir arkadaşın yorumu buydu

R9 290X AMD kanadındaki üst düzey karttır. Ancak Nvidia tarafında her ne kadar CW ve 3.5+0.5 Gb gibi sorunlar olsada GTX970 oldukça başarılı bir karttır. Güzel bir marka tercihi ile uzun ömürlü olur.

3.5 gb vram sorunu 347,52 nolu dirver ile çözüleli neredeyse 2 ay oldu. Ayrıca bu driverdan önce bile çoğu oyunda 3.5 hali ile r9 290X'den daha iyi performans gösteriyordu zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabi bütün bunlar demek değil ki 290X kötü bir kart. Üst düzey performans sunan bir kart ama tükettiği güç ve ısınma gtx 970 den fazla. Fiyat olarak da daha pahalı.

R9 290x'in Isınma sorunu ve yüksek güç tüketimi hakkında çok fazla yorum okudum. En sonunda Gigabyte GTX970 Gaming G1 aldım. Şanslıyım CW Sorunu çıkmadı . 3.5 GB GPU belleği isteyen çok oyun yok zaten piyasada! Boşta 35 derece, yükte 55-60 derece, OC ile yükte 65-70 derece. Çok düşük güç tüketimi -yüksek performans:)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı