R9 290x vs Gtx 970

İşlemcinizi FX 8350'den yukarısı için (Intel tarafında i7 4790K) seçmiyorsanız ve ne ekran kartına ne de işlemciye O.C yapmayacaksanız yetecektir.

@Dizzy Mart-Mayıs aralığında çıkacak 1000TL küsür para vereceğinizi sayarsak beklemeniz sizin açınızdan daha iyi olur fiyatlar mutlaka düşecektir.

Herkes hala 290X diyor , 300 Serisini bekleyin. 300 Serisi çıktığında hala GTX 900 Serisinden kart alacak olan arkadaşlar içinde iyi olacaktır diye düşünüyorum biraz da olsa fiyatlar düşer.

AMD'nin 300 serisi yazın çıkması bekleniyor ilkbaharda değil. Hemen bir değişiklik yapmamalısın. Bunu söylememin nedeni ise bu hafta yapılıcak olan GDC konferansıda GLNext'in duyurulcak ve buna göre karar vermen olucaktır zira GLNext AMD'nin Mantle kaynaklarını kullanarak yapılmış olması ve low-level API olması ve üstüne üstlük DX12'ye göre daha iyi bir performans sunması beklemen için iyi bir sebep olacaktır(Bu da AMD'nin bir adım önde olması demektir hem driver bakımından hemde performans bakımından)

Nvidia ne kadar DX12 desteklerse desteklesin GLNext gibi bir API'yi yok saymak aptallık olur. Ve dediğim gibi GLNext'in yapımında AMD'nin büyük bir etkisi olduğundan dolayı ve AMD'nin 300 serisinden sunucağı HBM teknolojisinden dolayı yaz ayını bekleyip 300 serisi bir kart alman tavsiyemdir.

Arkadaşlar 2.5 hafta sonra İnşallah sistem toplayacağım.

Gtx 970'in daha az güç tüketimi vb. olduğunu biliyorum fakat çok sorunu var. Sizce almaya değer mi? Performans olarak 3-4 FPS R9 290x üstünmüş. Siz ne yapardınız?
MSİ Gtx 970 mı? Sapphire R9 290x mi?
3xx serisinin dağıtımına başlanmış. Eğer bellek sorunu vs. sizin için sorun olmazsa GTX 970 öneririm. Eğer bu tür sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız R9-290 öneririm. R9 290x ile R9 290 arasında pek fark yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı