R9 380 overclock değerleri değişmedi

Berke199807

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. AMD'nin kendi uygulamasından ekran kartıma overclock yaparak GPU saat hızını %5 şeklinde arttırdım. Voltaj, fan ve bellek kısmına hiç dokunmadım. Ardından PUBG'de bir test edeyim dedim ve sonuçlara baktığım zaman gördüm ki sıcaklık değerlerinde falan bir artış yok. Yani her şey eskisi gibi.
Acaba sisteme bir zararı olur mu? Bunu merak ettiğim için soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru uygulama ile doğru bir şekilde overclock yaptığından emin ol. Benim overclock uygulaması için önerim MSI Afterburner.

Doğru uygulama ile doğru bir şekilde overclock yaptığından emin ol. Benim overclock uygulaması için önerim MSI Afterburner.

MSI Afterburner, GPU Tweak gibi programlarla hiç uğraşmadım kardeşim ya. Direk AMD,'nin uygulaması üzerinden tuning kısmından GPU clock Speed'i %5 arttırdım. Max 1040 MHz'de çalışıyor. Stock olarak 990'dı. Sıcaklık olarak da 65-69 derece civarında seyrediyor.

MSI Afterburner, GPU Tweak gibi programlarla hiç uğraşmadım kardeşim ya. Direk AMD,'nin uygulaması üzerinden tuning kısmından GPU clock Speed'i %5 arttırdım. Max 1040 MHz'de çalışıyor. Stock olarak 990'dı. Sıcaklık olarak da 65-69 derece civarında seyrediyor.

Sen bir MSI Afterburner ile dene eğer hata hala devam ediyorsa ya sende ya da ekran kartında sorun olabilir.

Geri
Yukarı