Çözüldü R9 380 sistem Monterey'de takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gardrop Fuat

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
  • Ekran kartı: ASUS STRIX R9 380 4G
  • Anakart: B150M Pro Gaming
  • İşlemci: Intel Core i5 6402P
Merhabalar, dün bilgisayarıma OpenCore ile macOS kurdum. (İnternette bu ekran kartında iGPU kullanıyorlardı fakat ben direkt ekran kartından aldım bütün kurulum boyunca, belki bununla ilgili olabilir diye belirtmek istedim Fakat bazı sorunlarım var. Bunlardan en büyüğü bilgisayarı kullanırken bilgisayarın imleç hariç donması veya 5-6 saniyede bir frame değişmesi. Genellikle Safari kullanırken başıma geldi. Safari'de bir YouTube videosu açtığımda yüklenirken yüklenme çemberi takılmaya başlıyor ve donuyor (Her YouTube'u açtığımda da olmuyor). Bu olduğunda imleç hariç bilgisayar takılıyor. Bir kere sabrettim kapatmaya çalıştım fakat dakikalar sürdü ve kapanmadı. Bu olay başıma geldiğinde bilgisayarı güç tuşuna basılı tutarak kapatıp tekrar açıyorum düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın fakat bu donma olayları azalmış olsa da tekrardan olmaya başladı. Şimdilik Youtube düzeldi fakat başka uygulamalar ve siteler (Özellikle video oynatıcılı olanlar) tekrardan dondurmaya başladı. Başka bir öneriniz var mıdır?
Merhabalar, bugün gerçekten çözümü bulduğuma eminim. (50'ye yakın video ve daha önce donmasından ötürü açamadığım uygulamalar ile denedim) Amd Rx 2xx ve 3xx serisinde meydana geliyor sanırsam. Çözüm ise oldukça basit, Boot Arguments'lara "radpg=15" eklemek yeterli.
  • Ekran kartı: ASUS STRIX R9 380 4G.
  • Anakart: B150M Pro Gaming.
  • İşlemci: Intel Core i5 6402p.
Merhabalar, dün bilgisayarıma OpenCore ile macOS kurdum. (internette bu ekran kartında iGPU kullanıyorlardı fakat ben direkt ekran kartından aldım bütün kurulum boyunca, belki bununla ilgili olabilir diye belirtmek istedim fakat bazı sorunlarım var. Bunlardan en büyüğü bilgisayarı kullanırken bilgisayarın imleç hariç donması veya 5-6 saniyede bir frame değişmesi. Genellikle Safari kullanırken başıma geldi. Safari'de bir YouTube videosu açtığımda yüklenirken yüklenme çemberi takılmaya başlıyor ve donuyor (her YouTube'u açtığımda da olmuyor). Bu olduğunda imleç hariç bilgisayar takılıyor. Bir kere sabrettim kapatmaya çalıştım fakat dakikalar sürdü ve kapanmadı. Bu olay başıma geldiğinde bilgisayarı güç tuşuna basılı tutarak kapatıp tekrar açıyorum düzeliyor.

Bu Mac hakkında kısmının resmini atar mısın?

• Ekran kartı: ASUS STRIX R9 380 4G
  • Anakart: B150M Pro Gaming
  • İşlemci: Intel Core i5 6402P
Merhabalar, dün bilgisayarıma OpenCore ile macOS kurdum. (İnternette bu ekran kartında iGPU kullanıyorlardı fakat ben direkt ekran kartından aldım bütün kurulum boyunca, belki bununla ilgili olabilir diye belirtmek istedim Fakat bazı sorunlarım var. Bunlardan en büyüğü bilgisayarı kullanırken bilgisayarın imleç hariç donması veya 5-6 saniyede bir frame değişmesi. Genellikle Safari kullanırken başıma geldi. Safari'de bir YouTube videosu açtığımda yüklenirken yüklenme çemberi takılmaya başlıyor ve donuyor (Her YouTube'u açtığımda da olmuyor). Bu olduğunda imleç hariç bilgisayar takılıyor. Bir kere sabrettim kapatmaya çalıştım fakat dakikalar sürdü ve kapanmadı. Bu olay başıma geldiğinde bilgisayarı güç tuşuna basılı tutarak kapatıp tekrar açıyorum düzeliyor.
Grafik hızlandırma çalışıyor mu? Onun dışında iGPU'nuz desteklenmiyor (en azından FakeID olmadan) bu yüzden harici ekran kartı ile görüntü almaya devam edin (bkz. Intel GPUs | GPU Buyers Guide ).

Son düzenleme:
Harici ekran kartı destekliyor ama FakeID ile tanıtılmalı.
Bunun için Windows'u açın.

1644661975693.png

1644661989293.png

Buranın resmini atın.

• Ekran kartı: ASUS STRIX R9 380 4G.
  • Anakart: B150M Pro Gaming.
  • İşlemci: Intel Core i5 6402p.
Merhabalar, dün bilgisayarıma OpenCore ile macOS kurdum. (internette bu ekran kartında iGPU kullanıyorlardı fakat ben direkt ekran kartından aldım bütün kurulum boyunca, belki bununla ilgili olabilir diye belirtmek istedim fakat bazı sorunlarım var. Bunlardan en büyüğü bilgisayarı kullanırken bilgisayarın imleç hariç donması veya 5-6 saniyede bir frame değişmesi. Genellikle Safari kullanırken başıma geldi. Safari'de bir YouTube videosu açtığımda yüklenirken yüklenme çemberi takılmaya başlıyor ve donuyor (her YouTube'u açtığımda da olmuyor). Bu olduğunda imleç hariç bilgisayar takılıyor. Bir kere sabrettim kapatmaya çalıştım fakat dakikalar sürdü ve kapanmadı. Bu olay başıma geldiğinde bilgisayarı güç tuşuna basılı tutarak kapatıp tekrar açıyorum düzeliyor.

Dediğim kısmın resmini atmadan sana yardım edemeyiz. Hata büyük ihtimalle grafik hızlandırma çalışmadığından çalışmıyor. Dediğim gibi ilk olarak bu Mac hakkındayı atın ve aygıt yönetcisinde gösterdiğim yeri.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı