R9 380 "sürücü zaman aşımı meydana geldi" hatası

CjRnM

Yoctopat
Daha fazla  
AMD sürücü zaman aşımı sorunu alıyorum, eski driverleri yükledim, format attım, BIOS güncelledim, BIOS pilini söküp taktım hiçbir çözüm bulamadım. 3 gündür uğraşıyorum.
Rust oyununa girdiğimde "ayarlar" kısmına tıkladığımda (driveri yüklü değilken, Windows yüklemişken) siyah ekran veriyor ve bilgisayar kilitleniyor.

AMD driverleri yüklediğimde ise AMD sürücü zaman aşımı sorunu meydana geliyor.
Ekran kartım R9 380.

Yardımlarınızı beklemekteyim.

1626360651077.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangilerini denediniz? DDU ile kaldırdınız mi?
Kaldırdım ddu ile hocam. 3 kez Ddu ile kaldırdım

Adrenalin 21.4.1 Recommended (WHQL)
Adrenalin 2020 Edition 21.3.1 Recommended (WHQL)
Adrenalin 21.5.1 Optional

ve son olarak 21.52 olan en gücel sürümünü kullandım (R9 380).. çözüm bulamadım be hocam lütfen yardıme din..

Kaldırdım DDU ile hocam. 3 kez DDU ile kaldırdım.

Adrenalin 21.4.1 recommended (WHQL)
Adrenalin 2020 Edition 21.3.1 recommended (WHQL)
Adrenalin 21.5.1 optional.

Ve son olarak 21.52 olan en gücel sürümünü kullandım (R9 380). Çözüm bulamadım be hocam lütfen yardıme din.

Opsiyonel sürüm kurmayın. DDU ile tekrar kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun lütfen.

Opsiyonel sürüm kurmayın. DDU ile tekrar kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun lütfen.
tamamdır hocam deneyeceğim.
olmadı hocam.. belli ki sürümle alakası yok.. geçen oyun oynuyordum bir anda ekran karardı ve artık giremiyorum.. şu an girmeye çalıştığımda siyah ekran verip verip açılıyor sonra tamamen gidiyor, bilgisayar kilitleniyor yeniden başlatma tuşuna basıılı tutuyorum anca yeniden başlatabiliyorum.. format denedim onu dendim bunu denedim çözüm yok.. ne yapacağım şaştım..

Son düzenleme:
Tamamdır hocam deneyeceğim.

Olmadı hocam. Belli ki sürümle alakası yok. Geçen oyun oynuyordum bir anda ekran karardı ve artık giremiyorum. Şu an girmeye çalıştığımda siyah ekran verip verip açılıyor sonra tamamen gidiyor, bilgisayar kilitleniyor yeniden başlatma tuşuna basıılı tutuyorum anca yeniden başlatabiliyorum. Format denedim onu dendim bunu denedim çözüm yok. Ne yapacağım şaştım.

Windows sürücüsünde sorun var mı? Olmaması lazım.

hocam tüm amd sürümlerini sildirdiğimde aygıt yöneticisine giriyorum "microsoft temel bağdaştırıcısı" yazıyor ekran bağdaştırıcsında. bu yazdığında oyuna giriyorum oyundan atmıyor belkı ama 1fps'den üstü de olmuyor.. windows'u da bugün yükledim hocam.. acaba ekran kartını falan cıkarıp taksam mı
4 gündür çözmeye çalışıyorum bu problemi.. inanın artık takatim kalmadı ne yapacağımı şaşırdım

Hocam tüm AMD sürümlerini sildirdiğimde aygıt yöneticisine giriyorum "Microsoft temel bağdaştırıcısı" yazıyor ekran bağdaştırıcsında. Bu yazdığında oyuna giriyorum oyundan atmıyor belki ama 1FPS'den üstü de olmuyor. Windows'u da bugün yükledim hocam. Acaba ekran kartını falan çıkarıp taksam mı?

Öyle yazması normal, zaten olması gereken bu. Ekran kartı sürücüsünü kaldırdığınızda ekran kartınız çalışmıyor gibi bir şey olur. Ve o zamanlık Windows'un verdiği çok düşük güçte sadece ekrandan görüntü alabilmek için yapılan görüntü bağdaştırıcısını kullanırsınız. Onun ile oyuna girerseniz de 1 FPS oynarsınız zaten. Ekran kartı sürücüsünü Windows Update ile kurar mısınız? AMD-display olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

onu da yaptım hocam dün. bi arkadaş amd'den indirme windows update'den yap dedi. önceki formatta şunların hepsini güncellemiştim, şimdi bir daha deneyeyim..

1626366870600.png

Yeni konular

Geri
Yukarı