R9 380X Yükte 90 Dereceye Ulaşıyor

AquilaReikon

Hectopat
Yer
#Ankara
Daha fazla  
Meslek
Koruma
AMD R9 380X ekran kartına geçiş yapmış bulunuyorum ASUS NVIDIA 750 TL o.c. Edition'dan. Şu an öyle bir problemle karşı karşıyayım ki bir kaç haftadır çeşitli yöntemler ve araştırmalar denemediğim halde sorunu çözüme ulaşamayıp konu açmaya karar verdim. İlk önce sistem bilgilerimi paylaşayım sizle sonra soruna dönüş yaparız.

• Anakart: H61mv
  • İşlemci: Intel I5-3470 3.20 GHz
  • Ekran kartı: AMD R9 380X 4 GB 256 Bit
  • RAM: 8 GB Kingston 1600 MHz var ama öteki RAM ibm nin 1333 MHz olduğu için ikisi de 1333 frekansta
  • PSU: 700 Watt bronz.

Sorun şu ki: Ac unity, Syndicate veya NFS Payback, BF1 fallout 4 dishonored 2 gibi oyunları ben 750 Ti dede açabiliyordum bazıları oynanmaz haldeydi. Lowda da olsa idare etmekteydim. Isınma gibi bir sorun kesinlikle yoktu. Bu yeni ekran kartıyla birlikte Ultra'da oynayabilmekteyim 60 FPS civarları fakat GPU sürekli %100 de ve 90 derecelerin altını görmemekte. Daha basit oyunlarda ETS 2 gibi bu derece 70 civarı sorunsuzca oynatmakta, termal macun yenilemek gibi bazı çeşitli yazılımlarla da çözmeyi denedim ve sorun çözülmedi. Anakart, işlemci, ekran kartı darboğazlığından mı olmakta emin değilim. İşlemcimin ısısı en fazla 55 görmekte ve yük oranı da en fazla 70'e çıkmakta ama GPU sıcaklığı en az 95 ve yük %100
Fan hızını 100 yaptığım halde bu böyle olmakta çözüm ne olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutmanız kötü sanırım. Bende RX 570 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 20190809_142010.jpg
    20190809_142010.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 100
2. el aldıysanız kartın termal macununu yenileyin ve soğutma bloğunun tozunu alın. Termal pedleri de değiştirebilirsiniz. @CYBORGPC AMD'lik bi' problem değil bu. Kullandığım RX 580 55-60 derece civarlarında takılıyor. Fan devri de %50'nin altında.

79'a vurduruyorsa ucuza gidiyomuş benimki 89'a vurduruyo:)
Senin ki ateşli pampa :D
Malesef PUBG sahibi değilim, başka denememi istediğiniz oyun var mı? (Ücretsiz olursa iyi olur.)
Valla hocam bizim bahsettiğimiz değerler ağır oyunlar. Varsa onlardan birisini deneyebilirsin. Yine soğuk çalışırsa şaşırtırsın.
Beyler biosa girdim bekliyorum bilen yokmu bu sys fan nedir onu da yükseltebilirmiyim ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı