R9 390 sistem 144 Hz olmuyor

Hjust

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım R9 390X 8 GB monitörüm MSI G241 144Hz IPS panel bir monitör fakat maximum 120 Hz yapabildim.
Monitörü farklı bir bilgisayarda (RX 570 var) 144 Hz yapabildim fakat kendiminkinde yapamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablodan kaynaklı yüksek ihtimalle. DP kablosu kullanıp deneyin, yüksek ihtimalle 144Hz'i göreceksiniz. DP kablosu alma şansınız yoksa da NVIDIA Denetim Masası'ndan özel çözünürlük oluşturma bölümünden 144 Hz çözünürlük oluşturun

Kablodan kaynaklı yüksek ihtimalle. DP kablosu kullanıp deneyin, yüksek ihtimalle 144Hz'i göreceksiniz. DP kablosu alma şansınız yoksa da NVIDIA Denetim Masası'ndan özel çözünürlük oluşturma bölümünden 144 Hz çözünürlük oluşturun
Şöyle Farklı bir pc üzerindeki HDMI kablo ile 144hz aldım. Kabloyu eve getirdim ve kendi pc m de test ettim fakat maximum 120hz gösteriyor. Elimdeki Kablo HDMI 2.0 btw

Adamın ekran kartı AMD. :D

Dikkat etmemişim. NVIDIA Denetim Masası dediysem o da AMD software üzerinden yapabilir, çok zor değil bence anlaması. Aynı özellik AMD'de de var.
Şöyle Farklı bir PC üzerindeki HDMI kablo ile 144Hz aldım. Kabloyu eve getirdim ve kendi PC m de test ettim fakat maximum 120Hz gösteriyor. Elimdeki Kablo HDMI 2.0 btw

Hocam o zaman dediğim gibi özel çözünürlük ayarlama bölümünden 144Hz çözünürlük yapın, onu kullanın

Dikkat etmemişim. NVIDIA Denetim Masası dediysem o da AMD software üzerinden yapabilir, çok zor değil bence anlaması. Aynı özellik AMD'de de var.
Aynı özellik varda meşaketli hocam AMD de biliyorsanız açıklayabilir misiniz?

Hocam o zaman dediğim gibi özel çözünürlük ayarlama bölümünden 144Hz çözünürlük yapın, onu kullanın
Denedim hocam fakat olmuyor

Aynı özellik varda meşaketli hocam AMD de biliyorsanız açıklayabilir misiniz?

Denedim hocam fakat olmuyor

Yenileme hızı bölümüne 144 yazıp kaydedin. Sonrasında masaüstüne sağ tıklayın. Görüntü ayarları > Gelişmiş görüntü ayarları > Yenileme hızı bölümünde 144 Hz gözükmesi gerekiyor, onu seçin. Gözükmüyorsa bir de aynı menüde Ekran 1 için görünü bağdaştırıcı özellikleri > Monitör > Ekran yenileme sıklığı bölümünü kontrol edin.

Dosya Ekleri

• amd.PNG
    amd.PNG
    200,8 KB · Görüntüleme: 12
  • aaa.PNG
    aaa.PNG
    58,7 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı