R9 390 madencilik için uygun mu?

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim:

i5 6600
MSI H10 PRO VD
8+8GB 2133 MHZ CL14
R9 390
750W PSU 80+
DARK N10

Ekran kartından dolayı sistem çok elektrik harcıyor. Bu sistemle yapacağım madencilik verimlilik açısından nasıl olur? Tahmini kaç ayda kendini amorti eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanlık güncel değerler üzerinden elektrik ücreti dahil 140 TL civarı net kazanç elde edebilirsin Ethereum'dan sistem 3000 desen 21-22 ayda anca amorti eder kaldı ki o zamana kadar yeni ekran kartları daha güçlü sistemler falan çıkar ve bu senin kazancını olumsuz etkiler. Bu değerleri 750Watt elektrik kullanımı üzerinden yaptım yükte ne kadar elektrik yer bilgisayarın bilmiyorum.

Hesaplamalarınız yanlış. Mining yapıldığı zaman sadece GPU güç çeker. Diğer bileşenler çok cüzi bir miktarda elektrik çeker. 390'nın TDP değeri 275W, toplaM sitem için 350W dersek:, sistem 7/24 çalışırsa elektrik faturasında +100TL'lik bir artış olur.

Hesaplamalarınız yanlış. Mining yapıldığı zaman sadece GPU güç çeker. Diğer bileşenler çok cüzi bir miktarda elektrik çeker. 390'nın TDP değeri 275W, toplaM sitem için 350W dersek:, sistem 7/24 çalışırsa elektrik faturasında +100TL'lik bir artış olur.
Peki bana aylık getirisi ne olur bu sistemin? Elektrik faturasını çıkarınca.

Bu Mining denen şeyi birisi açıklayabilir mi ? Herhangi bir bağlantı ya da o tarz ? Ve GTX 550 Ti yadigarım ile yapabilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı