R9 390 vs GTX 970

Hangi ekran kartı ?

• Oy verenlerin toplamı
    105

FurkanOzelge

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ben bir sistem topluyorum. Ama sistemin ekran kartı konusunda bir kararsızlığa kapıldım. Yardım etmenizi umuyorum. Sapphire R9 390 mı Asus GTX 970 mi ? Sebebiyle birlikte cevaplarınızı bekliyorum.

Bir ricam olacak. Oy kullanan arkadaşlar sebebinide yorum olarak atarsa benim için aydınlatıcı olacak.

oyunlarda verdiği fps olarak neredeyse ikisi de aynı ben nvidia seven biri olarak nvidia tercih ediyorum :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

R9 390'ın performansı bir tık önde. Ancak fiyat olarakta birazcık yüksek. Bu yüzden tercih yine GTX 970 olacaktır ancak fiyat düşerse R9 390 tercih edilebilir.

Ben de gtx 970 diyorum. Nedense hiçbir zaman amd ekran kartlarini sevemedim
Bu arada amd alacaksan bile Technopat ekibi Sapphire marka önermiyor.

R9 390 alacak olursam MSI alamam. Sapphire ile arasında 200 TL fark var. Ayrıca R9 390 GTX 970' den daha ucuz.
R9 390 Sinerji'de 1450, Nova'da 1460, Eksen'de ise 1500TL. Sapphire alacaksanız hiç almayın daha iyi. GTX 970 alın geçin. Gigabyte G1 veya MSI modellerini alabilirsiniz.

Gigabyte G1' e bütçem yetmiyor. Bütçemin yettiği kartlar MSI , Asus , Gigabyte WindForce , Zotac. Aralarından hangisini almalıyım GTX970' e.

Gigabyte G1' e bütçem yetmiyor. Bütçemin yettiği kartlar MSI , Asus , Gigabyte WindForce , Zotac. Aralarından hangisini almalıyım GTX970' e.
MSI alabilirsiniz. Asus'la arasında pek fark yok. Bütçenin yettiği kartlar arasında en performanslı iki kart MSI ve Asus.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı