R9 390 vs GTX 970

Ben de bu ikisi arasında kalmıştım ama seçimimi R9 390'dan yana yapacağım gibi duruyor. DirectX 12 ile birlikte Gtx 970 ile arasında olan farkın biraz daha artacağını düşünüyorum. Tek korkum ise driver desteği. Nvidia destekli oyunlarda (Dying Light, The Witcher 3 vb.) farklı sitelerin sonuçlarına göre Gtx 970'i geçtiği veya geride kaldığı da olabiliyor.

Ben de bu ikisi arasında kalmıştım ama seçimimi R9 390'dan yana yapacağım gibi duruyor. DirectX 12 ile birlikte Gtx 970 ile arasında olan farkın biraz daha artacağını düşünüyorum. Tek korkum ise driver desteği. Nvidia destekli oyunlarda (Dying Light, The Witcher 3 vb.) farklı sitelerin sonuçlarına göre Gtx 970'i geçtiği veya geride kaldığı da olabiliyor.
AMD sürücü desteğini gün geçtikçe artırmaya devam ediyor. GTA V, Witcher 3, Batman Arkham Knight gibi büyük oyunlara özel sürücüler yayınladı.

AMD'nin yazılımsal desteği kötü benim tek beğenmediğim şey o ancak benim oynamak istediğim tüm oyunlarda GTX970 önde.

Yazılım desteğini gittikçe geliştiriyor AMD. Beta sürücüleriyle GTX 970'i bazı oyunlarda geçtiğini belirtmiştim. Artık AMD de oyunlara özel sürücüler yayınlamaya başladı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı