R9 3900X 240mm sıvı soğutucu önerisi

taka61

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci olarak AMD Ryzen 3900X alacağım yanında Wraith Prism ücretsiz olarak veriliyor, onun yerine 240mm sıvı soğutma almayı düşünüyorum hem RGB ihtiyacını giderip kasayı renklendirsin hem egzoz fanı görevini görsün hem de yüksek TDP soğutma sağlasın diye düşündüm. Wraith'i de satayım diyorum. Önereceğiniz sıvı soğutma hangisidir?

PC diğer parçalar: ASUS TUF Gaming B-550 Plus Anakart
Aerocool Aero One Frost 4x12 FRGB MidT Kasa
High Power 750W 80+ Bronze PSU HPG-750BR
Samsung Evo 970 Plus NVMe 500GB
Seagate Baracuda 2TB 7200RPM
Palit RTX2060 Super Dual 8 GB 256Bit GDDR6
Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2D3200C16 32 GB DDR4 3200 MHz CL16 RAM
AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz AM4 70 MB Cache 105 W

Diğer parçalar için de tavsiye alabilirim, daha sadece kasa anakart ve güç kaynağını aldım diğerlerini yeni sipariş edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
L240 V2 ya da PF240 ama mümkünse PF240 al.
İşlemci olarak AMD Ryzen 3900X alacağım yanında Wraith Prism ücretsiz olarak veriliyor, onun yerine 240mm sıvı soğutma almayı düşünüyorum hem RGB ihtiyacını giderip kasayı renklendirsin hem egzoz fanı görevini görsün hem de yüksek TDP soğutma sağlasın diye düşündüm. Wraith'i de satayım diyorum. Önereceğiniz sıvı soğutma hangisidir?

PC diğer parçalar: ASUS TUF Gaming B-550 Plus Anakart
Aerocool Aero One Frost 4x12 FRGB MidT Kasa
High Power 750W 80+ Bronze PSU HPG-750BR
Samsung Evo 970 Plus NVMe 500GB
Seagate Baracuda 2TB 7200RPM
Palit RTX2060 Super Dual 8 GB 256Bit GDDR6
Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2D3200C16 32 GB DDR4 3200 MHz CL16 RAM
AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz AM4 70 MB Cache 105 W

Diğer parçalar için de tavsiye alabilirim, daha sadece kasa anakart ve güç kaynağını aldım diğerlerini yeni sipariş edeceğim.

Bu arada anakart olarak B550 Tomahawk daha iyi olurdu arada fiyat farkı çok yok.
RAM olarak bunu öneririm.
Ya da bunu.
SSD olarak o modele kronik sorunlu diyen bile var ama bence sorun yok yine de SX 8200 Pro bence daha mantıklı.
Kasa olarak keşke battlecrusier falan alsaydın üst seviye işlemci alıyorsan.

L240 V2 ya da PF240 ama mümkünse PF240 al.

Bu arada anakart olarak B550 Tomahawk daha iyi olurdu arada fiyat farkı çok yok.
RAM olarak bunu öneririm.
Ya da bunu.
SSD olarak o modele kronik sorunlu diyen bile var ama bence sorun yok yine de SX 8200 Pro bence daha mantıklı.
Kasa olarak keşke battlecrusier falan alsaydın üst seviye işlemci alıyorsan.

ASUS anakart alıp oyun kampanyasından yararlandım a plauge tale ve the greedfall u aldım. ayrıca bu anakart hakkında yorum yazarak 15 dolar kazandım yani baya fiyat farkı oldu XD

ayrıca benim kasa ile önerdiğin kasanın boyutları ve türleri aynı neden bunu önerdiğini anlayamadım birşey mi kaçırıyorum acaba?

ssd konusunda fikrim net değil zaten tavsiyen için teşekkürler :)

ASUS anakart alıp oyun kampanyasından yararlandım a plauge tale ve the greedfall u aldım. Ayrıca bu anakart hakkında yorum yazarak 15 dolar kazandım yani bayağı fiyat farkı oldu XD

Ayrıca benim kasa ile önerdiğin kasanın boyutları ve türleri aynı neden bunu önerdiğini anlayamadım bir şey mi kaçırıyorum acaba?

SSD konusunda fikrim net değil zaten tavsiyen için teşekkürler :)

Battlecrusier aşırı kaliteli olduğu için önerdim ama Aerocool quartz Pro'da alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı