R9 3900X ve RTX 3060 sistemde darboğaz mı var?

Abdulah37

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 3000MHz tek slot
SSD veya HDD modeli
1 TB Samsung NVMe
Ekran kartı
Zotac Gamıng GeForce RTX 3060 Twin Edge
Anakart
ASUS TUF X570 Plus Wi-Fi
İşlemci
AMD Ryzen 9 3900X
İyi günler arkadaşlar benim sistemimde optimizasyon sorunu mu var anlayamadım her şeyi denedim ama olmadı mesela God of War da GPU 100 işlemci 20-30 arası bazı yerlerde 80 FPS bile verirken bazen bir etkileşime savaşa girdigim zaman 55-56 FPS'lere kadar düştüğü oluyor DLSS açıkken bile yapabiliyor sabit bir FPS yok bazen 10-20 FPS birden de düşebiliyor farklı oyunlarda da yine ani FPS düşüşleride olabuyor sıvı sogutma dediler işlemci için onu da aldım ama hala aynı yardımcı olabilecek var mı?

İyi günler arkadaşlar benim sistemimde optimizasyon sorunu mu var anlayamadım her şeyi denedim ama olmadı mesela God of War da GPU 100 işlemci 20-30 arası bazı yerlerde 80 FPS bile verirken bazen bir etkileşime savaşa girdigim zaman 55-56 FPS'lere kadar düştüğü oluyor DLSS açıkken bile yapabiliyor sabit bir FPS yok bazen 10-20 FPS birden de düşebiliyor farklı oyunlarda da yine ani FPS düşüşleride olabuyor sıvı sogutma dediler işlemci için onu da aldım ama hala aynı yardımcı olabilecek var mı?
RAm'iniz kaç GB?

MemTest86 Buyrun bu linkten yararlanabilirsiniz. Takılırsanız mutlaka sorun.
Memtest yapmaya gerek varmı bilmiyorum ama icue yazılımı var bende ordan ram hızı 1450 1500 arası ve anakartta ramimi dim a2 de calistiramiyorum dim b2 de çalışıyor ramim corsair 16 gb 3000 mhz biostan profile 1 yaptım ama sorun ne bulamadım acaba ankartimdamı sorun bazen çok sinirleniyorum bana nerdeyse 3090ti aldirtacak google da bazı sitede darbogaz testine baktım yüzde 25 darbogaz yazıyor ekrankartı işlemciye güçsüz mü kalıyor

Geri
Yukarı