R9 3900X ve RTX 3060 Ti sistemde SolidWorks 2020 kasma sorunu

Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
RAM
GSkill Trident Z Neo 8x2 16GB 3600Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
Aorus Gen4 500GB 5GB Okuma - 2.5GB Yazma
Ekran kartı
MSI Aero ITX RTX 3060 Ti
Anakart
MSI Gaming Plus X570
İşlemci
AMD Ryzen 9 3900X
Merhabalar, SolidWorks 2020 kullanıcısıyım. Programın MacBook desteğinin olmaması sebebiyle mecburen masaüstü bilgisayarında kullanım sağlamak zorundayım. Fakat uygulama içerisinde küçük boyutlu projeler bile acayip kasıyor hiçbir işlem yapamıyorum. Böyle bir bilgisayarda böyle hatayı yaşamak çok sinir bozucu bir durum. Bu durumda ne yapabilirim? Nasıl çözebilirim? i5 8. nesil 12 GB RAM'li bir Lenovo laptopta sorunsuzca, kasmadan, çok rahat bir şekilde çalışabiliyorum.
Not: Windows 11 Pro kullanıyorum, nihai performans modunda.
Not 2: Sistem bileşenleri ısınmıyor, ısıdan kaynaklı bir performans düşüşü söz konusu değil.
Not 3: Tüm sürücüler, Windows sürümü ve Driver'lar güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, SolidWorks 2020 kullanıcısıyım. Programın MacBook desteğinin olmaması sebebiyle mecburen masaüstü bilgisayarında kullanım sağlamak zorundayım. Fakat uygulama içerisinde küçük boyutlu projeler bile acayip kasıyor hiçbir işlem yapamıyorum. Böyle bir bilgisayarda böyle hatayı yaşamak çok sinir bozucu bir durum. Bu durumda ne yapabilirim? Nasıl çözebilirim? i5 8. nesil 12 GB RAM'li bir Lenovo laptopta sorunsuzca, kasmadan, çok rahat bir şekilde çalışabiliyorum.
Not 2: Sistem bileşenleri ısınmıyor, ısıdan kaynaklı bir performans düşüşü söz konusu değil.

BIOS güncelmi Power Supply yeterli mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı