R9 390X Sisteme Chipset Kurunca Görüntü Gitmesi

kenan kahraman

Hectopat
Daha fazla  
Herkese hayırlı akşamlar;

17.01.2016 8 gün önce vatan bilgisayardan oyun amaçlı bir kasa toplattım. Yoğun çalışıyorum bu aralar kurma fırsatım olmamıştı dün oturdum kurdum. Pc sorunsuz çalışıyordu ta ki sürücüleri kurana kadar. Ne zaman anakart cd'sini kursam özellikle chipset kısmını kursam ekran kararıp geliyor sık sık ve belli bir süre sonra tamamen gidiyor. Monitör fişini çıkarıp takıyorum görüntü geliyor ama maksimum 3 saniye. Belki sürümlerdendir diye düşünerek zorlana zorlana teamviver kurarak arkadaşım uzaktan bağlandı ve her şeyin güncellemelerini son sürüm olarak yaptı ama yine de düzelen bir şey yok. Pc resleyince ilk başta gelen bios ekranı geliyor o geçtiğinde görüntü anlattığım gibi sıfır. Belki windows sürümündendir dedik başka bi windows yükledik o da olmadı. Ethernet audio sürücülerini kurduk sıkıntı yok chipset kurdugumda her sey anlattığım gibi. Sorunum bu ve bugun alalı 8. gün ve hiç kullanmadım aradım derdimi anlattım böyle bir şey olamaz ilk defa duyuyoruz dediler. Müşteri hizmetlerini aradım o da getirin bırakın test edelim dediler. Sorun nedir, nedendir, nasıl düzelir hiç bilmiyorum ama büyük heveslerle aldım her şeyden soğuttular. Sistem aparatlarını da aşağıya yazıyorum. Yardımı dokunabilicek varsa çok makbule geçecek. Şimdiden teşekkürler ve bu arada monitör sağlam kullandığım monitör çıkarıp laptopa bağlıyorum bir kere bile sönmek yok ve şöyle birşey de var monitör vga phılıps 170X6 modeli ekran kartının tek bir girişi görüntü veriyor. Dönüştürücü aldım 2 tane 1 adet vga dvı dönüştürücü ordan tık yok sonra vga hdmı aldım. Bu veriyor göruntuyu sadece :S

Sapphire R9 390X Tri-X 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

MSI Z170A GAMING M3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart

ZALMAN RESERATOR3 MAX SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

GSKILL 8GB RipjawsV Metalik Gri DDR4 2800MHz CL15 1.25V Single Ram x 1 adet

Samsung 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT ATX

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı