R9 5900X boşta 90 derece oluyor

sultandmrc53

Zeptopat
Daha fazla  
  • ASUS TUF B450-PRO Gaming.
  • AMD Ryzen 9 5900X.
  • MSI RTX 3060 Gaming X
  • Corsair 16 GB(2x8GB) DDR4 3200MHz.
  • Thermaltake commander G33 tg 750W 80Plus.
  • Rampage ıced120-RGB 2x120mm.
Herkese iyi günler bu sistemi yeni topladım ancak işlemcimin ısısı masaüstünde, YouTube'da takılıyorken vs. 90 dereceleri görüyor. Bunun nedeni nedir? Nasıl çözüme kavuşturabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutmadan şüpheleniyorum ben. Montajını kontrol et. Hatta elinde varsa farklı bir soğutucu tak.

Böyle üst düzey sayılabilecek bir sistemde neden Rampage markasına yer verdin anlamış değilim.

Soğutucun kutusunda durmuyor değil mi? 😃 termal macun bitmiş veya temas etmiyor.
Yani işlemci fanının soketlerini tak diye çektiklerine oturttuk onla alakası olmadığını diyebilirim...

Sıvı soğutmadan şüpheleniyorum ben. Montajını kontrol et. Hatta elinde varsa farklı bir soğutucu tak.

Böyle üst düzey sayılabilecek bir sistemde neden Rampage markasına yer verdin anlamış değilim.

Farklı bir soğutucu takmadım bu kullandığım fanda fena değil ryzen 9'u soğutabilir kapasitede mir?

O işlemciyi alıp Rampage soğutucu takmak 10/10,yüksek ihtimalle soğutucu kaynaklı.

Sıvı soğutmadan şüpheleniyorum ben. Montajını kontrol et. Hatta elinde varsa farklı bir soğutucu tak.

Sıvı soğutma değil kule tipi soğutucu.

İşlemci biraz fazla üst düzey aldım acaba anakartla uyumlu değil mi işlemcim adamlar mining yaparken bu kadar sıcaklığa ulaşamıyor yeni topladım moralim çok bozuldu...

Hocam oyunlarda da sıcaklık fazla mı?
evet cs go da max 95 derece bu anakart acaba frekans yüzünden 9a yetersiz mi kalıyor çokda bilgim yok ama frekans yüzünden farklı cakısmalar mı oluyor sogutucu-macun vs problemlerini aşan bir durum zira onları kontrol ettim zaten hatta 3200 olan ramleride düsürdum daha yenı aldım deneme yapıyorum böyle bir sorunla karsılasan varsa yardımcı olursa sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı