R9 5900X için anakart önerisi

socialperson

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Elimde MSI B450 Gaming Plus Anakart mevcut. Şu an Ryzen 5 3600 kullanıyorum fakat aklımda Ryzen 9 5900X'e geçmek var.
Mevcut anakartım Ryzen 5 5900X'i destekler mi? Herhangi bir performans kaybı yaşar mıyım? Kullanamazsam Anakart tavsiyelerinizi de bekliyorum. Teşekkürler.

Arkadaşlar merhabalar. Elimde MSI B450 Gaming Plus anakart mevcut. Şu an Ryzen 5 3600 kullanıyorum fakat aklımda Ryzen 9 5900X'e geçmek var.
Mevcut anakartım Ryzen 5 5900X'i destekler mi? Herhangi bir performans kaybı yaşar mıyım? Kullanamazsam anakart tavsiyelerinizi de bekliyorum. Teşekkürler.

Kullanılır ama yüksek ihtimalle performans kaybı yaşarsınız. Bütçe belirtirseniz ona göre öneri yapalım.

Düzeltme modeli B450 Pro modeli ile karıştırdım muhtemelen yeter ama yükseltmekte fayda var.

Kullanılabilir fakat günü kurtaran bir anakart olur senin işlemcin için. OC vesaire ile hiç uğraşmam diyorsan yeterli gelir diye düşünüyorum.

Yine de şöyle bir anakarta geçmek için sebebin yeterli:

Kullanılır ama yüksek ihtimalle performans kaybı yaşarsınız. Bütçe belirtirseniz ona göre öneri yapalım.
Maksimum 3000 TL .
Kullanılabilir fakat günü kurtaran bir anakart olur senin işlemcin için. OC vesaire ile hiç uğraşmam diyorsan yeterli gelir diye düşünüyorum.

Yine de şöyle bir anakarta geçmek için sebebin yeterli:

OC ile herhangi bir işim olmaz. Biostan Oyun Modunu Aktif edip maks Mhzsini almam yeterli olur benim için.

@socialperson bende arkadaşın önerdiği Tomahawk modelini öneriyorum. Ama yanlış bir bilgilendirme yapmışım kusura bakmayın. Muhtemelen performans kaybı olmayacak ama bu kadar üst düzey bir işlemciyi bu anakartta kullanmak yine de pek mantıklı olmaz.

Böyle konularda "bana göre" yapılan en büyük yanlış işlemciyle anakartı aynı anda almaya çalışmak. Eğer anakartı takaslamayacaksanız işlemciyi alın mevcut anakartınıza takın testleri yapın. Testleri burada paylaşırsınız eğer beklenenden daha düşük performans sergiliyorsa yeni anakart alırsınız yok performans yeterliyse mevcut anakartla devam edersiniz. Testler düşük çıksa bile 2-3 gün düşük performans kullanmak öldürmez sizi ama testler yeterli çıkarsa 2-3 bin lira cebinize kalır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı