R9 5900X sistem darboğaz yapar mı?

M.A.Y

Centipat
Daha fazla  
  • İşlemci: Ryzen 9 5900X
  • E. Kartı: RTX 3080 12 GB (MSI Gaming Z Trio)
  • Anakart: MSI MPG X570 Gaming Plus
  • Sıvı S: Cooler Master Masterliquid ML240L
  • RAM: 32 GB(16x2) 4000MHz
  • PSU: 850W 80+ Gold (Corsair)

Çözünürlük: 1080p.

Cooler Master Masterliquid ML240L
Bu sıvı soğutmayı önermem. Fanlar çok fazla titreşim yapıyor ve pompaya hava kabarcığı kaçabiliyor.

Bu sistem 1080P ile büyük ihtimal darboğaz yapar. Çözünürlük arttırın.

Islemciden bagimsiz bu kart 1080p oyunculuk icin uygun degil. Ek olarak o islemciye o sivi sogutucu yetmez. Arctic Liquid II 280mm veya 360mm oneririm.

Darboğaz olur mu bilmem ama bu sisteme 1080p hakaret gibi.

Biliyorum 360Hz kullanmak istediğimden 1080p yazdım... Ama darboğaz olmasını da istemiyorum büyük ihtimal 2K kullanacağım.
Anakart çok kötü ve sıvı soğutma aşırı giriş seviyesi. Darboğazdan önce bu ikisine dikkat etmen gerekiyor.
Tamam
FPS sınırlandırırsanız yapmaz herhalde. Eğer CPU kendini zorlarsa çok ufak olabilir. Keşke 2K da kullansanız on numara kombin olur.

360Hz kullanmak istiyorum o yüzden 1080p yoksa 2K kullanacağım.
Islemciden bagimsiz bu kart 1080p oyunculuk icin uygun degil. Ek olarak o islemciye o sivi sogutucu yetmez. Arctic Liquid II 280mm veya 360mm oneririm.
tamamdır Teşekkürler...

360Hz kullanmak istiyorum o yüzden 1080p yoksa 2K kullanacağım.

O zaman CPU'ya hız aşırtma gibi yöntemler uygulayın daha güzel soğutma performansı sağlayacak yardımcı ortam da oluşturmalısınız. Hız aşırtmada CPU ısısı çok artacağı için çok daha iyi soğutuculara ihtiyaç duyabilirsiniz.
Arkadaşların önerileri şu durumdayken bile o CPU soğutucusunun yetersiz olduğu yönünde iken çok kaliteli bir sıvı soğutma çözümü kurarsanız hız aşırtma yaparak deneyebilirsiniz.
*Denemeden emin konuşamıyoruz da böyle bir sistem deneyimimiz olmadı ki :D

O zaman CPU'ya hız aşırtma gibi yöntemler uygulayın daha güzel soğutma performansı sağlayacak yardımcı ortam da oluşturmalısınız. Hız aşırtmada CPU ısısı çok artacağı için çok daha iyi soğutuculara ihtiyaç duyabilirsiniz.
Arkadaşların önerileri şu durumdayken bile o CPU soğutucusunun yetersiz olduğu yönünde iken çok kaliteli bir sıvı soğutma çözümü kurarsanız hız aşırtma yaparak deneyebilirsiniz.
*Denemeden emin konuşamıyoruz da böyle bir sistem deneyimimiz olmadı ki :D
Yalan yok benim de olmadı :D ve öneriniz için teşekkr ederim.
Anakart çok kötü ve sıvı soğutma aşırı giriş seviyesi. Darboğazdan önce bu ikisine dikkat etmen gerekiyor.
https://www.amazon.com.tr/MSI-X570-...locphy=1012782&hvtargid=pla-784674503897&th=1 bu anakart nasıl?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı