R9 5900X sistem nasıldır?

enessahin

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam millet!

Sona geldim toplama işinde. Aklımdaki parçaları belirledim, hepsinin linkini ekliyorum aşağıya.
Son olarak sorularım şunlar. Alanında uzman arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

• PSU: 3060 Ti 3070 ekran kartı kullanılacak sistem için PSU fazla mı olmuş daha uygun daha düşük Watt bir PSU önerebilir misiniz?
  • RAM: 16 Single başta eklemek istiyorum önerisi olan varsa alabilirim.
  • Anakart: Birçok X570'den daha uygun ve aynı özellikleri veriyor hatta bazı noktalarda daha iyi diye bu anakartı seçtim.
  • Kasa: Başlangıçta en düşük fiyata Mesh yapılı hava akışı yeterli olacak bir kasa seçtim, ileride gerçek kasayı almayı düşünüyorum.
  • İşlemci fanı: R9 5900X dahili fana sahip olmadığı için başlangıçta iş görecek bir fan seçtim ileride sıvı soğutma düşünüyorum.
  • CPU: Daha önce açtığım bir konuda neden bu CPU'yu seçtiğimi belirtmiştim 3D tasarım uygulamaları vs gibi ileriye dönük bir işlemci olmasını istemiştim.

Parçaların linki;

Not: Kasa+PSU ayrı ayrı ödeme, direkt bu kasayı al. PSU dahil, içindeki PSU gayet iyi ve işini görür gibi gibi öneriler bekliyorum.
Not: Arkadaşlar belirttiğim gibi lütfen mesaj yazmak için yazmayalım, konuyu bulandırmayalım. Benim için önemli bir konu ve dediğim gibi yorum yapacakların uzman olduğu alanda yorum bekliyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Etiketler: @hadwiger @WaIter White @kandes2

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci güzel.

Ekran kartı olarak stoklara gelince Palit GameRock 3070 alabilirsiniz.

RAM'ler güzel.

Anakart güzel.

Şahsen ben bu sistemde daha geniş bir kasa tercih ederdim.

PSU olarak bu daha iyi bir seçim olabilir.

İşlemci güzel.

RAM'ler güzel.

Anakart güzel.

Selam hocam evet ilerleyen zamana bıraktım ekran kartını şu an stok durumları ülkemiz genelinde sıkıntılı ve fiyatlar da bir o kadar sıkıntılı durumda.
Önerilerinizi kontrol ediyorum, özellikle kasa açısından genişlik önemli olacak sıvı soğutmalı vs bir sisteme çok teşekkür ederim güzel önerilerinizden dolayı.
PSU'da aynı şekilde çok güzel anlamışsınız demek istediğimi. :)

Ekleme: Anakarta bütçe ayırabilirsem bu anakartı da düşünebilirim: Asus ROG STRIX X570-E GAMING AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İşlemci güzel.

RAM'ler güzel.

Anakart güzel.

Hocam bu PSU da 80 plus gold bronze vs hiçbir yazı göremedim. ( düzenleme: Siteye gittiğimde yazıyor teşekkürler.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı