R9 5950X için işlemci soğutucu tavsiyesi

creed19

Femtopat
Herkese merhabalar, iyi forumlar arkadaşlar.
Toplamış olduğum sistemim aşağıdaki şekilde.

Anakart: ASUS ROG Crosshair VIII Hero Wi-Fi AMD AMD4 DDR4 ATX anakart.
İşlemci: Ryzen 9 5950X.
Ekran kartı: ASUS GeForce ROG STRIX RTX 3080 Gaming OC 10GB.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 32 GB 3600MHz CL18 (2 tane toplam 64 GB)
SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 2TB.
Power: Thermaltake Toughpower Grand RGB 850W 80Plus Gold Full modüler güç kaynağı.
Kasa: Cooler Master Master Case H500M RGB.

Bu sistemime 360mm sıvı soğutucu almak istiyorum. Kasam 360mm kadar sıvı soğutma desteği sağlıyor.
Sıvı soğutucu olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz? Ek olarak şunu belirtmek istiyorum alacağım sıvı soğutma radyatörünü çift taraflı fan takıp kullanacağım.
Yani 360mm radyatörde genelde 120mm 3 fan oluyor ben ek 3 fan daha takıp 6 fanlı çift taraflı kullacağım. Bu şekilde yapmak istemem tamamen görüntü amaçlı kasam H500M üst taraf ızgaraların olduğu alan temperli cam hoş bir görüntü olur diye düşünüyorum.
Örnek olarak bir resim bırakayım aşağıya.

AR201805300008_d1.jpg

Bütçe olarak bir kısıtlamam yok. Önemli olan bu sisteme rahat yetebilecek ileride overclock yapabileceğim bir sıvı soğutma almak istiyorum.

Yüksek bütçeli olarak topladığım ilk bilgisayarım bu, sayın hocamız @Recep Baltaş'ın da bu sistem hakkında düşüncelerini öğrenmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar, iyi forumlar arkadaşlar.
Toplamış olduğum sistemim aşağıdaki şekilde.

Anakart: ASUS ROG Crosshair VIII Hero Wi-Fi AMD AMD4 DDR4 ATX anakart.
İşlemci: Ryzen 9 5950X.
Ekran kartı: ASUS GeForce ROG STRIX RTX 3080 Gaming OC 10GB.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 32 GB 3600MHz CL18 (2 tane toplam 64 GB)
SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 2TB.
Power: Thermaltake Toughpower Grand RGB 850W 80Plus Gold Full modüler güç kaynağı.
Kasa: Cooler Master Master Case H500M RGB.

Bu sistemime 360mm sıvı soğutucu almak istiyorum. Kasam 360mm kadar sıvı soğutma desteği sağlıyor.
Sıvı soğutucu olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz? Ek olarak şunu belirtmek istiyorum alacağım sıvı soğutma radyatörünü çift taraflı fan takıp kullanacağım.
Yani 360mm radyatörde genelde 120mm 3 fan oluyor ben ek 3 fan daha takıp 6 fanlı çift taraflı kullacağım. Bu şekilde yapmak istemem tamamen görüntü amaçlı kasam H500M üst taraf ızgaraların olduğu alan temperli cam hoş bir görüntü olur diye düşünüyorum.
Örnek olarak bir resim bırakayım aşağıya.

Eki Görüntüle 752839

Bütçe olarak bir kısıtlamam yok. Önemli olan bu sisteme rahat yetebilecek ileride overclock yapabileceğim bir sıvı soğutma almak istiyorum.

Yüksek bütçeli olarak topladığım ilk bilgisayarım bu, sayın hocamız @Recep Baltaş'ın da bu sistem hakkında düşüncelerini öğrenmek isterim.
Hayırlı olsun. Bu kadar üst düzey bir sistem de neden overclock yapma gereksinimi duyuyorsunuz? Merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı