R9 5950X ve RX 6900 XT sistemde FPS düşüyor

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, daha önceden bir sorun yaşamıyordum fakat yaklaşık 1 haftadır oyunlarda sürekli FPS düşmesi yaşıyorum. Fanlar, termal macunlar hepsini özenli bir şekilde yeniledim fakat sorunum devam ediyor. Temiz formatta attım değişen bir şey olmadı. Neden kaynaklandığını nasıl bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
  • Ryzen 9 5950X
  • RX 6900 XT
  • Samsung 980Pro 2TB
  • ASUS ROG Crosshair Dark Hero
  • Corsair H150i Elite Capellix 360mm

Sıcaklıklar iyi değil mi? Ekran kartı sürücüsü vs güncel mi? Hangi oyunlarda oluyor bu düşüşler?

Sıcaklıklar iyi değil mi? Ekran kartı sürücüsü vs güncel mi? Hangi oyunlarda oluyor bu düşüşler?
Sıcaklıklar iyi hocam maksimum 80 dereceyi görüyorum. Kullanan diğer kullancıların yorumlarına baktım hepsi bu derecelerin bu kart için standart ve normal olduğunu yazmış.
PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben.
Psu yeni hocam Asus rog thor 1200w

Genel tüm oyunlarda oluyor hocam. Örneğin God of War 100 fps arası gidiyor geliyor birden çat diye yarı yarıya düşüp geri yükseliyor. Lol oynuyorum sabit 144fps ile birden 80 e düşüyoor geri yükseliyor. Fifa 22 oynuyorum 350 fps alıyorum, maç esnasında birden yarı yarıya düşüyor. Oyunları 2k'da ultra ayarlarda oynuyorum. Ağırlıklı savaş ve kullanıcı içermeyen sahnelerde bile düşüş yaşıyorum. Bazen sinematik sahnelerde anlık takılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı