Racing Tipi Motor Tavsiyesi

Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar. Başlangıç motosiklet almayı düşünüyorum. Elimde 4000 TL bir para var. Ben çok para biriktirebilen birisi değilim. Üç oraya ver beş buraya ver derken çar çur olup gider para. Boşa gideceğine en azından giriş seviyesi racing tipi bir motosiklet almayı düşündüm. Seneye okullar açılana kadar kullanırım, okullar açılınca satar masraflarımı karşılarım. Bir nevi yatırım gibi hem paramı da harcamamış olurum.

Şu an elimde 4000 TL olsada üzerine bir miktar ekleyebilirim. Almışken eli ayağı düzgün bir şey olsun. Bu konuda bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Hem motosiklet olarak hem genel olarak.
Ben bu tarz modellerden hoşlanıyorum.
Honda CBR 125 R 2014 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 6.500 TL - 472961171

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçene göre görebildiğim bir tek CBR 125 var. Yamaha R125 de önerirdim ancak onun fiyatı biraz daha uçuk. Bütçene göre diğer Super Sport taraflı motor markası da yok. CBR 125 peynir ekmek gibi satılıyor, parça sıkıntısı yok ve istikrarlı motora sahip. Sadece canı çıkarılmamış bir tane bulup alabilirsin.

Enduro motorlara bakmaya ne dersin bu arada? Ehliyetin var mı, trafikte mi kullanacaksın sadece?

Bütçene göre görebildiğim bir tek CBR 125 var. Yamaha R125 de önerirdim ancak onun fiyatı biraz daha uçuk. Bütçene göre diğer Super Sport taraflı motor markası da yok. CBR 125 peynir ekmek gibi satılıyor, parça sıkıntısı yok ve istikrarlı motora sahip. Sadece canı çıkarılmamış bir tane bulup alabilirsin.

Enduro motorlara bakmaya ne dersin bu arada? Ehliyetin var mı, trafikte mi kullanacaksın sadece?
Benim aklımda da o var. Başka uyan yok maalesef. Gönül isterdi ki R25 almak. Hayaller hayatlar işte.

Benim aklımda da o var. Başka uyan yok maalesef. Gönül isterdi ki R25 almak. Hayaller hayatlar işte.
En azından kafan rahat eder. Japon motordan şaşmaman gerekli. 2 kez Çin malı Enduro kullandım. Gerek canını çıkarıp zevk alabilmek için gerek de ucuz olsun rahat bineyim diye almıştım biri Ramzey diğeri Asya idi. Motorlar istikrarlı çalışmıyor, vibrasyondan neredeyse kendi vidaları atacak vesaire vesaire bir ton komik olaylar. :D CBR 125 ile kafan rahat eder, motoru öğrenirsin ileriye tecrüben olur hem. Motorun parça sıkıntısı da yok, hani nadir veya eski motor alsan her türlü sorun da yaşarsın. İnşallah alırsın, güle güle kazasız belasız kullanmak da nasip olur. Motor eğlencelidir, özgürlüğünün tadını çıkartırsın.

Bu fiyata artik YBR bile zor alınır. Bulabilirseniz YBR alın yada 2.5 daha cıkabilirseniz CBR da güzel tercih olur velakin size biraz parca parasi tuzluya gelebilir.

Merhaba arkadaşlar. Başlangıç motosiklet almayı düşünüyorum. Elimde 4000 TL bir para var. Ben çok para biriktirebilen birisi değilim. Üç oraya ver beş buraya ver derken çar çur olup gider para. Boşa gideceğine en azından giriş seviyesi racing tipi bir motosiklet almayı düşündüm. Seneye okullar açılana kadar kullanırım, okullar açılınca satar masraflarımı karşılarım. Bir nevi yatırım gibi hem paramı da harcamamış olurum.

Şu an elimde 4000 TL olsada üzerine bir miktar ekleyebilirim. Almışken eli ayağı düzgün bir şey olsun. Bu konuda bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Hem motosiklet olarak hem genel olarak.
Ben bu tarz modellerden hoşlanıyorum.
Honda CBR 125 R 2014 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 6.500 TL - 472961171
O fiyata Çinli (fazla dayanmaz), Japon (olursa ölü olur) olmaz. Git bir sıfır Hintli al kafan rahat olsun (Bajaj, hero) hem Çinliden daha kaliteli servisi ve parçaları var hemde sıfır ve garantili.

@Astra Tavsiye model?

Çinli motor almam zaten. İmkanı yok.
Çinli alsan bile diyelim ki Çinli 15 bine kadar sıkıntı çıkarmadı, Hintli ise 25 bine kadar sıkıntı çıkarmaz, Japon ise 40 bine kadar sıkıntı çıkarmaz. O yüzden Çinliyi eledik bile geriye Hintli ve Japon kalıyor ama Hintlinin sıfır fiyatına Japon bulursun ama ölü olur. Güzel Japonlar 5000'den başlıyor o yüzden Hintli almak daha mantıklı. Hem aynı fiyata bakımlı bir Japon bulsan bile garantisi olmayacağından bozulduğunda ilk motorun olduğundan bu işten soğuma bence o yüzden bozulsa bile Hintli de sıfır ürün ve garantili olduğundan daha karlı olursun.

Ehliyet A1 anladığım kadarıyla öyleyse :
1_) BAJAJ DİSCOVER 125 ST
2_) Hero Glamour

Son düzenleme:
@Astra Hayır ehliyetim B+A2.
125cc öneriler :
1_) BAJAJ DİSCOVER 125 ST
2_) Hero Glamour

125cc üstünde o fiyata sıfır yok o yüzden mecbur 2.el

125cc üstü önerileri :
1_) Bajaj Pulsar NS 150 (6.000 ortalama 2.el)
2_) Hero Karizma (5.000-6.000 civarı 2.el)
3_) Hero Hunk (5.000 civarı 2.el)
4_) Hero T-Sport (4.600 civarı 2.el)
5_) Hero Thriller (4.500 civarı 2.el)

Onun dışında Çinli tarzı öner dersen :
1_) RKS 150'lik modelleri
2_) TVS APACHE 150
3_) Mondial'ın 150'likleri
4_) KUBA'nın 150'likleri
gibi olabilir. Çoğu 150cc çünkü 150cc üstü biraz daha artıyor fiyatları.

Geri
Yukarı