Radeon 520 sürücü güncellemelerinden sonra ekran kartı modelinin değişmesi

Yusuf Furkan BAL

Hectopat
Yer
Yozgat/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşımın bilgisayarına format attık, format sonrası bilgisayardaki driverleri sırayla kurmaya başladık, arkadaşım Laptop'un modelini bilmiyor, driverleri kurarken ekran kartı eskiden Radeon 520 olduğunu söylemişti ama ekran bağdaştırıcılarında sadece bir adet seçenek var ve alttaki yazdıklarım Intel HD Graphics'e ait fakat ikincil ekran kartını bilgisayar görmüyor.
Şimdi yeniden Radeon 520'nin driverini kurmaya çalıştığımızda R5 M330 diye bir ekran kartı geldi, fakat bilgisayarda yapışık olan stickerda Radeon Graphics yazıyor, eskiden Radeon 520 vardı şimdi ise farklı bir model ekran kartı var gibi gözüküyor,
Ben konuya anlam veremedim, sizlerin fikirlerini bekliyorum.

PCI\VEN_8086&DEV_5916&SUBSYS_832B103C&REV_02.
PCI\VEN_8086&DEV_5916&SUBSYS_832B103C.
PCI\VEN_8086&DEV_5916&CC_030000.
PCI\VEN_8086&DEV_5916&CC_0300.
-Bilgisayardaki sticker "Radeon Graphics"
-Eski kurulmuş driver: Radeon 520.
-Şimdiki kurduğumuz driver: Radeon R5 M330.

unknown.png

unknown (1).png

Sorunu yaşayan kişi: @Letkes

Lütfen okuyup cevap verin.
Aynısı bana da oldu. Sonradan öğrendiğim kadarıyla driver yanlış kurulmuş ve doğru kurulum olarak Radeon 530 olarak gerçekleşti ve sahip olduğum laptop zaten Radeon 530 kart içeriyormuş.O yüzden okuyup cevap verin demek yerine laptop modelini yazmak daha iyi olurdu.

Laptoplarda böyle sorunlar var, bir zararı yok ama doğru sürücüyü kurmanız için modeli öğrenmeniz şart.
Aynısı bana da oldu. Sonradan öğrendiğim kadarıyla driver yanlış kurulmuş ve doğru kurulum olarak Radeon 530 olarak gerçekleşti ve sahip olduğum laptop zaten Radeon 530 kart içeriyormuş.O yüzden okuyup cevap verin demek yerine laptop modelini yazmak daha iyi olurdu.
Laptop modeli hakkında bir bilgimiz olmadığından bahsetmiştim, nasıl öğrenebiliriz modeli?

Windows+R basıp açılan sekmeye msinfo32 yazın. Orada laptop marka modeli yazılacaktır. Ayrıca AMD ekran kartınızın donanım kimliğini paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı