Radeon 530 2 GB GTA 5'te 1GB Görünüyor

cancak

Hectopat
AMD 12 9720p işlemci ve Radeon 530 2 GB ekran kartı var. Fakat GTA V girdiğim zaman ekran kartı RAM 1 GB olarak görünüyor ve grafik ayarlarını arttıramıyorum.

AMD kontrol merkezinden GTA V'i yüksek performans şeklinde ayarladım yine düzelmedi.
Sürücüleri AMD'nin kendi sitesinden ve Lenovo'nun sitesinden ayrı ayrı indirip denedim ikisinde de sorun düzelmedi. AMD'den kurduğumda ekran kartlarım; Dahili: R7 Graphics, Harici: R7 M440 olark görünüyordu.

Lenovo'dan kurduğumda ise; Dahili: R7 graphics, Harici: R8 M535DX olarak görünüyor.
İnternette biraz araştırdım dual grafikleri kapatma öneriliyordu. Kapattım bu sefer de 512 MB görmeye başladı.
Aygıt yöneticisinden sırasıyla harici ve dahiliyi devre dışı bıraktım ikisinde de aşırı kasmalar oluyor oyuna bile giremiyorum.

Ve ek bir sorun olarak: Ekran kartı Radeon 530 yazıyor fakat şu ana kadar bilgisayarın içinde (aygıt yöneticisi, Aida64, Radeon merkez ayarları gibi yerlerde) hiç Radeon 530 ismini görmedim. R8 M535DX'in Radeon 530 ile ilişkisini göremedim internette, bildiğiniz herhangi bir bağı var mı? Var mı önerebileceğiniz başka bir şey?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı