Radeon 530 Harici ekran kartını kullanılmıyor

Akyazılı54

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 2 GB'lik Radeon 530 var harici ama ne AMD uygulamasın ne de AMD catality Center'dan yüksek performans yapınca herhangi bir kullanım sergilemiyor. Nasıl kullanabilirim? 3 senedir laptop bende Radeon R5 var onu kullanıyor sanırsam, 512 MB hiçbir oyunu doğru düzgün açmıyor San Andreas da bile 15-20 gitgel yapıyor özellikleri AMD A9425 3.0 GHz 4 GB RAM ayarlar monitör sekmesi altında grafik ayarlarında düşük ve yüksek performans seçeneğinin her ikisi de Radeon R5 böyle sorunu olupta çözebilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. GTA 5'i bile 530 ekran kartlı dediğim zamanmin olsa bile 10-20 açar diyorlar. 530 geçebilsem neler yapar kimbilir. Aygıt yöneticisinden dahili devre dışı bırak diyenler oldu. Sormak istedim önce bunun bir çözüm yolumu var mıdır?

Arkadaşlar, 2 GB'lik Radeon 530 var harici ama ne AMD uygulamasın ne de AMD catality Center'dan yüksek performans yapınca herhangi bir kullanım sergilemiyor. Nasıl kullanabilirim? 3 senedir laptop bende Radeon R5 var onu kullanıyor sanırsam, 512 MB hiçbir oyunu doğru düzgün açmıyor San Andreas da bile 15-20 gitgel yapıyor özellikleri AMD A9425 3.0 GHz 4 GB RAM ayarlar monitör sekmesi altında grafik ayarlarında düşük ve yüksek performans seçeneğinin her ikisi de Radeon R5 böyle sorunu olupta çözebilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. GTA 5'i bile 530 ekran kartlı dediğim zamanmin olsa bile 10-20 açar diyorlar. 530 geçebilsem neler yapar kimbilir. Aygıt yöneticisinden dahili devre dışı bırak diyenler oldu. Sormak istedim önce bunun bir çözüm yolumu var mıdır?

Aynı ekran kartı aynı işlemci bende var yok aygıt yöneticisinden devre dışı bırak falan işe yaramıyor, isterseniz ekran kartınızı nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya başlıyayım;

İlk öncelikle AMD Catalyst Control Center'i kaldırın ve buradan adrenalin edition u indirip kurun, sonra bu attığım linkteki sürücü 20.7.1 sürümü programı kurduktan sonra ayarlardan son sürüme güncelleyin. Adrenalin sürücümüzü kurup güncelledikten sonra ise arama çubuğuna grafik ayarları yazarak kullanmak istediğimiz programı ekleyip seçeneklere tıklayıp yüksek performansa alıyoruz ve bu sayede istediğimiz programda istediğimiz ekran kartını kullanmış oluyoruz.

Benim seninkine benzer hatta belki de aynısı hatalı Lenovo V145 cihazım var. AMD A4 ve Radeon 530.

Evet hocam her türlü şeyi denedim dediğinizi yaptım adrenalin eski sürüm kurup grafik yapılandırma bölümünden seçtim

Ayarlar > Oyun > Grafik Ayarları > Göz At > Yüksek Performans
Yapmayı denediniz mi ?
Hocam yüksek ayar seçili fakat hem düşük hem yüksek 512 mblik radeon r5 seçili
Nasıl bakıyorsunuz hangi ekran kartını kullandığına?
Valla hangi sürüm olduğunu şuan hatırlamıyorum ama grafik geçiş diye bi sekme varmış ben laptop aldığım vakit o sürüm yine eskiydi dolayısıyla kurunca yeni gördüm oyun profili oluşturdum gta4 ets 2 felan geçişli grafik yapılandırma yazıyordu oradan gpu 2 yi seçtim oyuna girdim görev yöneticisinden baktım performans kısmından gpu 1 %80 civarı gpu 2 %0 sadece derecesi oynuyor okadar
Nasıl bakıyorsunuz hangi ekran kartını kullandığına?Adrenalin 19.4 galiba! Diye hatırlıyorum

Hocam yüksek ayar seçili fakat hem düşük hem yüksek 512 MB'lik Radeon R5 seçili.

Vallahi hangi sürüm olduğunu şu an hatırlamıyorum ama grafik geçiş diye bir sekme varmış ben laptop aldığım vakit o sürüm yine eskiydi dolayısıyla kurunca yeni gördüm oyun profili oluşturdum GTA4 ETS 2 falan geçişli grafik yapılandırma yazıyordu oradan GPU 2'yi seçtim oyuna girdim görev yöneticisinden baktım performans kısmından GPU 1 %80 civarı GPU 2 %0 sadece derecesi oynuyor o kadar.

Büyük ihtimalle oyunun üstüne görev yöneticisini açtığınızda hangi ekran kartını kullandığına bakarken görev yöneticisi için paylaşımlı ekran kartına geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı