Çözüldü Radeon 6600M ve 6700 series sürücüleri nereden bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

w1llard

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500.
Zotac RTX 3060 12GB.
16 GB Ram.
A520M K V2.
Crucial P3 3D, 500GB.
Dostlar AMD'nin Radeon "6600M and 6700 seires" adlı ekran kartının sürüclerini nasıl bulabilirim, hiçbir yer de yok.

Dikkatinizi çekerim "RX" serisi değil, karışıklık olmasın.

Çözüm
Hocam öyle çıkıyor maalesef, benimki de o'nlar değil naparım bilmiyorum, gene de araştırdığınız için çok teşekkür ederim çok sağolun.

Sürücü dosyalarını kontrol ettim ve dosyalar doğru. Hatta sürücü dosyası içerisinde bile ekran kartının ismi "6600M ve 6700M" olarak geçmekte. Yani herhangi bir yanlışlık yok.

Kod:
AMD6741.1 = "AMD Radeon 6600M and 6700M Series"

İsme çok takılmamanı öneririm. Sürücüyü kur geç. Zaten kuruluysa pek yapacak bir şey yok ama, onu belirteyim. Kurulu olup olmadığını aygıt yöneticisindeki sürüm numarasından anlayabilirsin. 16.2.1 sürücüsünün sürüm numarası 15.301.1901 şeklinde olması lazım. Tarihi de 26/02/2016 olması lazım.

Sürücü dosyalarını kontrol ettim ve dosyalar doğru. Hatta sürücü dosyası içerisinde bile ekran kartının ismi "6600M ve 6700M" olarak geçmekte. Yani herhangi bir yanlışlık yok.

Kod:

İsme çok takılmamanı öneririm. Sürücüyü kur geç. Zaten kuruluysa pek yapacak bir şey yok ama, onu belirteyim. Kurulu olup olmadığını aygıt yöneticisindeki sürüm numarasından anlayabilirsin. 16.2.1 sürücüsünün sürüm numarası 15.301.1901 şeklinde olması lazım. Tarihi de 26/02/2016 olması lazım.
Eski bir sürücü kurulmuş, tamamdır hocam teşekkür ederim sağolun.

Kod:

Hocam yazdığınız sürüclerin hepsini mi indireceğim? yoksa belirli olanları mı.

Hocam yazdığınız sürüclerin hepsini mi indireceğim? yoksa belirli olanları mı.
Hepsini atma sebebim hepsinin aynı olduğunu gösterip yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek. Mesela "Kartım HD 6630M mi, HD 6650M mi, HD 6730M mi yoksa HD 6770M mi? Hangisinin sayfasından sürücüyü indirmeliyim?" şeklinde bir soru sorarsan diye hepsinin linkini atıp her birinin sayfasındaki sürücünün aynı olduğunu göstermek amaçlı attım. Yani oradaki hangi sayfadan sürücü indirirsen indir hepsi aynı.

Kısaca herhangi birine girip indirebilirsin.

Hepsini atma sebebim hepsinin aynı olduğunu gösterip yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek. Mesela "Kartım HD 6630M mi, HD 6650M mi, HD 6730M mi yoksa HD 6770M mi? Hangisinin sayfasından sürücüyü indirmeliyim?" şeklinde bir soru sorarsan diye hepsinin linkini atıp her birinin sayfasındaki sürücünün aynı olduğunu göstermek amaçlı attım. Yani oradaki hangi sayfadan sürücü indirirsen indir hepsi aynı.

Kısaca herhangi birine girip indirebilirsin.
Adamsınız hocam, kral adamsınız gerçekten çok teşekkürler.

Hocam hepsin de böyle diyor neden;
1670516947918.png

Hocam bu arada ben sürücüyü windows updaten kurmuştum (başka türlü kurulmuyor), kurulmadığı süreçte aygıt yöneticisin de şöyle hata veriyor;
1670517009568.png

Son düzenleme:
Kartta herhangi bir arıza söz konusu değilse kurulabilmesi lazım. Bir de aşağıdaki yöntemle kurmayı dene bakalım.

4:50'ye kadar izlemen yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kartta herhangi bir arıza söz konusu değilse kurulabilmesi lazım. Bir de aşağıdaki yöntemle kurmayı dene bakalım.

4:50'ye kadar izlemen yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam galiba kartım da arıza var, bu konu da çokca konu açmıştım, kartım mavi ekran yiyor ekran kartını kullanan oyunları da açamıyor, kart etkin iken oyun açılmıyor, kart devre dışı iken oyun açılıyor fakat feci derece kasmalar oluşuyor.
Hocam bu arada tamir vs. olabilir mi acaba kartın?

Hocam gene de her şey için çok teşekkür ederim, çok sağolun, siz çok kral adamsınız, sizi çok sevdim.

Hocam galiba kartım da arıza var, bu konu da çokca konu açmıştım, kartım mavi ekran yiyor ekran kartını kullanan oyunları da açamıyor, kart etkin iken oyun açılmıyor, kart devre dışı iken oyun açılıyor fakat feci derece kasmalar oluşuyor.
Hocam bu arada tamir vs. olabilir mi acaba kartın?
Anladım. Belirttiğim şekilde sürücü dosyalarının kontrollerini sağlamıştım. Kartta herhangi bir sorun yoksa sürücü kurulabilmeliydi. Tamiri belki olabilir (reballing vs.) fakat bu işlemin ücreti ekran kartının kendisinden fazla tutabilir. Çok eski bir çip olduğu için çok para kaybına uğratacaktır uğraşmak. Pek önermem açıkçası.

Hocam gene de her şey için çok teşekkür ederim, çok sağolun, siz çok kral adamsınız, sizi çok sevdim.
Ne demek, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı