Radeon 7850 sürücü kurunca siyah ekran

melantik

Femtopat
Daha fazla  
Ben de Intel kullanıyorum. Radeon 7850 driver kuruyorum, Windows 7 yazısına geliyor, sonrası siyah ekran. Bilgisayarcıya gittim dedim "Kart mı yuva mı bozuk?", adam kendi PC'sinde denedi, benım kasamda hiçbir şey yapmadan VGA kabloyu takıp actı. Baktım driver güncel, kontrol ettım sasırdım bayağı. Herhangi sorun yok. Eve getirdim, kasayı LG24MK400-H-B monitöre taktım, gene aynı siyah ekran. VGA HDMI dönusturucu aldım, onda da aynı hata. Televizyona bağladım, onda da aynı hata. Tüplü TV'ye taktım, gene aynı hata. Bir daha götürdüm kasayı, sadece adamın monitör kablosunu taktım, bilgisayar gene açıldı. Oynadım biraz baktım sorun yok hatta ekran kartını verdim adama yenisiyle değiştim. Onda da aynı hata. Ne formatlar attım, Win 7,'ler Win 10'lar... Eve gelince açılmıyor. Ekranlar driver kurmayınca temel bağdaştırıcı diyor, kullanıyorum. Guncelleyince gidiyor. Guvenlı moddan bakınca geliyor, yüklü diyor. Adamın ekrandakı goruntu gibi sorun olmuyor ama normal açınca gidiyor. Anlamadım ki neden böyle? Intel i3 7100 7.nesil, B250M-K anakart, 8 GB RAM, PowerColor HD 7850 1GB DDR5 ekran kartı.

PowerColor çok sıkıntı çıkarıyor hocam bende Sapphire'nin var ekran kartı BIOS'unu değiştirmeyi veya driverin daha eski bir sürümünü deneyin ekran kartını çıkarın Onboard'dan çalışıyor mu diye bakın yeni driveri kaldırıp daha eski bir sürüm yükleyin Radeon Software'da otomatik güncellemeyi kapatın olmadı anakartınızdaki sokette sıkıntı olabilir alkol spreyi ile temizlemenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı