Radeon Adrenalin 2020 Edition Donma Sorunu

MaliArican

Centipat
Arkadaşlar ben yakın zamanda Gigabyte Aorus RX570 4 GB ekran kartı aldım taktım. Driverı yükledim Adrenalin 2020 mi ne en son sürüm (19.12.2). Neyse ilk başta FIFA 17'ye girmiştim. Oyunu tam ekrandayken donuyor arka planda sesler geliyor. Alt+enter yapıp pencere moduna aldığımda oyun normal biçimde çalışıyor.
İlk başlarda FİFA'da yapıyor sanıyordum ona göre araştırıyordum tabii bulamıyordum. Sonra Age of Empires 3 ve SpeedRunners gibi fazla gereksinim istemeyen oyunlarda da yaptı bende driver ile alakalı olabileceğini düşünüyorum sizce sebebi nedir?

Not: CPU değerleri 40-60 arası.
  • Intel Core i5-650 3.20 GHz
  • 8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon ayarlarından Tüm grafikler'e girin, Anti Lag açık ise kapatın Enhanced Sync'ı kapatın. Radeon Boost'u açın, İmage Sharpening'i de açın ve altında ki çizgiyi en sona çekin. Gelişmiş'e girin ve en altta OpenGL Triple Buffering'i açın. Bunlar bittikten sonra Radeon ayarlarından Ekrana girin, Gpu Scaling'i ve Integer Scaling'i açın. HDMİ Link Assurance'yi aktif hale getirin, Monitör'ünüz Free-Sync Destekliyorsa onu da aktif hale getirin. Sorununuz düzelecektir.

Son düzenleme:
Sistemim yeni sayılır içerisinde rx 5700 ekran kartım var 19.12.2 güncellemesini yaptıktan sonra aynı sorunları bende yaşadım.sadece oyuna girdiğimde oluyor. Ekran kartından değişik bir ses gelmeye başlıyor oyun donuyor ve sonrasında bilgisayar komple donuyor. Restart atmak gerekiyor. Bahsedilen ayarları da yapmak çözüm yaratmadı. Darkisback arkadaşımızın bahsettiği çözümü denedim ve sorun yok şimdilik... Teşekkürler. İsteyen deneyebilir. Ancak neden gücelleme sorunlu ve yeni özellikleri kullanmaktan mahrum kalıyoruz konusu başka bişey... Umarım en kısa zamanda bu sorunların olmadığı bir güncelleme alabiliriz.

Sistemim yeni sayılır içerisinde rx 5700 ekran kartım var 19.12.2 güncellemesini yaptıktan sonra aynı sorunları bende yaşadım.sadece oyuna girdiğimde oluyor. Ekran kartından değişik bir ses gelmeye başlıyor oyun donuyor ve sonrasında bilgisayar komple donuyor. Restart atmak gerekiyor. Bahsedilen ayarları da yapmak çözüm yaratmadı. Darkisback arkadaşımızın bahsettiği çözümü denedim ve sorun yok şimdilik... Teşekkürler. İsteyen deneyebilir. Ancak neden gücelleme sorunlu ve yeni özellikleri kullanmaktan mahrum kalıyoruz konusu başka bişey... Umarım en kısa zamanda bu sorunların olmadığı bir güncelleme alabiliriz.

Bu arkadaş gibi sorunu benzer yolla çözdüm(kaçtım).Ben driverı silip yerine bir önceki sürümü yükleyip çözdüm ama en yakın zamanda yeni sürüme geçeceğim teşekkürler yinede.

arkadaslar i3e denk gelen laptobuma ekran ayarı yapmak icin Amd software 2020 yükledim kurulum başladığı anda aşırı derecede lag başladı bende sildim driveri fakat lag hala devam ediyor ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

evet öylr
abi bendede aynı sorun var sende hala varmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı