Radeon HD 4350 görüntü vermiyor

AlierenDnr

Hectopat
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar. Bende bu kart var ama bozuldu, ekrana görüntü gelmiyor ve bip sesi de gelmiyor. Şimdi ekran kartım var ama oyun oynayamiyorum. Onun için bir de buraya yazayım dedim, belki calistirabilirim.

Bozulmadan önceki gün çalışıyordu ertesi gün açtığımda açılmadı fanlar dönüyor koku gelmiyor bilgisayar hiç açılmıyor ekran gelmiyor BIOS'a da giremiyorum.
Karta baktığım da sanırım kondansatör un biri yok gibi.
?

Dosya Ekleri

• IMG_20201222_222547.jpg
    IMG_20201222_222547.jpg
    102,3 KB · Görüntüleme: 38
O mosfetin üstünde kondansatör olmuyor ekran kartında donanımsal hata yok ise arıza tespiti yapacaksın hangi parçada problem var veya niye açılmıyor?

Önce HDD ve ekran kartını sök tabi elektrik yokken yani fişleri çıkık şekilde. Ondan sonra anakarta bağlayarak çalıştır görüntü gelmezse idarelik başka ekran kartı bul onu tak çalıştır. BIOS ekranının gelmesi lazım yani görüntü gelecek. Görüntü gelmezse;

RAM leri çıkar bakır uçlarını silgi ile sil sonra üfle. Hem slota hem bakır uçlara. RAM ler yok iken fişe bağlı değil iken güç düğmesine basıp içerdeki statik elektriği boşalt 10 saniye kadar basılı tut.

Sonra RAM leri düzgünce tak ve VGA kablosunu anakarta veya farklı ekran kartında tekrar dene. Görüntü geldiyse bu HD4350 yi tekrar tak görüntü gelmiyorsa kartta arıza var elektronikçi bakacak.

Geri
Yukarı