Radeon HD 8350 Oyunlarda Kasma Sorunu

kaadir54

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

PC'yi 2 yıldır kullanıyorum, Win 8 olarak aldım PC'yi. Win 8'i beğenmediğim için win 7 yaptım kullandım bir sıkıntı yok, yaklaşık 5-6 ay önce Win 10 yapmak istedim yaptım ardından oynadığım oyunda (Zula) en düşük grafik ayarlarında oynamama rağmen kasıyordu, ben de Win 10'dan ileri gelen bir şey olduğunu düşünerek tekrar Win 7 yaptım PC'yi sorun çözüldü, gayet rahat oynayabiliyordum oyunu kasmadan, sonra geçen hafta arkadaşımın ısrarı ile tekrar Win 10 yaptım sonra baktım yine aynı kasıyor aynı oyunda ben de mecburen tekrar format attım Win 7 Home Basic attım ve oyuna (Zula) girdim yine kasma devam ediyor FPS en fazla 40 alabiliyorum.

Bütün AMD performans ayarlarını, oyun ayarlarını yaptım ama nafile. İlk başlarda win 7'de neden kasmadı şimdi kasıyor anlamadım 1 haftadır çözemedim olayı, ekran kartını her şeyi güncel, her yolu denedim bir fikri yardım edecek olan varsa yazarsa sevinirim.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png

Temiz Windows 10 x64 Home kurup bir deneyin. Sıcaklık değerlerinizi kontrol edin, yüksek sıcaklık grafik işlemcinin, işlemcinin ve diğer ısınan bileşenlerin çalışma frekansının düşmesine sebep olur. Harddiskinde yada raminde bir problem olabilir. HD Tune PRO ile diskinin sağlığına bak. Memtest86+ yazılımı ile ramlerini kontrol et.

Sapphire Amd Radeon RX 460 Nitro 2GB OC 128 Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Gigabyte RX 460 Windforce OC 2G GV-RX460WF2OC-2GD 2GB Ekran Kartı - incehesap.com

İki üründen birini tercih edebilirsin.

dediklerinizi uygulayacam bakalım çok teşşekkür ederim hocam yardımınız için :)

Almışken GTX 1050 Ti alın derim.

seyhoo hocama pc geçici olacağı için 1050 almayayım dedim fakat alacağım ekran kartlarının arassındaki fiyatda fazla değilmiş şuan 1050 mantıklı geldi açıkçası 1050 nin fiyatını bilmiyordum :)

dediklerinizi uygulayacam bakalım çok teşşekkür ederim hocam yardımınız için :)

seyhoo hocama pc geçici olacağı için 1050 almayayım dedim fakat alacağım ekran kartlarının arassındaki fiyatda fazla değilmiş şuan 1050 mantıklı geldi açıkçası 1050 nin fiyatını bilmiyordum :)

Dostum geçici derken gidipte 1080 mi alacaksın kısa bir süre sonra ? Zaten PC'n şuan yeterli almışken 100 TL daha ver 1050 Ti al. MSI'ın tek fanlı modeli gayet ucuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı