Radeon HD5650 sürücüsü nasıl yüklenir?

KnownX

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler. HP Pavilion DV6 3113ST dizüstü bilgisayarım var. Bu bilgisayarda LoL oynamak istiyorum ancak bilgisayarımda FPS sorunu yaşıyorum.
Bilgisayarda grafik sürücüsü olarak ATI Mobility Radeon HD5650 ve Intel HD Graphics var.
Araştırdığım kadarıyla HD5650'ye sürücü sorunu varmış. O sebeple kullanamıyorum. Kullanmamın bir yolu varsa yardımcı olursanız sevinirim.
2. olarak Intel HD Graphics'de internette izlediğim bir videoda MSConfig üzerinden önyükleme sekmesinde gelişmiş seçeneklere tıkladığımda işlemci sayısını aktif edip en yüksek sayıya getirince bir artış yaşayabileceğim söyleniyordu ki öyle de oldu. 25-30 bandında olan FPS 120-130 bandına kadar yükseldi ancak bilgisayarı kapatıp ertesi gün açtığımda yine düştü ve yine aynı işlemleri uygulayıp işlemci sayısını en yüksek sayıya çekip oyunu açtım ama 25-30 FPS'lere geri döndü. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

DDU ile hem Intel hem AMD sürücülerinizi kaldırın. Ardından İLK INTEL sürücünüzü, ardından AMD kartınızın sürücüsünü kurun resmi sitelerinden.

Ek olarak sisteminizi belirtin =)

Merhaba, iyi günler. HP Pavilion DV6 3113ST dizüstü bilgisayarım var. Bu bilgisayarda LoL oynamak istiyorum ancak bilgisayarımda FPS sorunu yaşıyorum.
Bilgisayarda grafik sürücüsü olarak ATI Mobility Radeon HD5650 ve Intel HD Graphics var.
Araştırdığım kadarıyla HD5650'ye sürücü sorunu varmış. O sebeple kullanamıyorum. Kullanmamın bir yolu varsa yardımcı olursanız sevinirim.
2. olarak Intel HD Graphics'de internette izlediğim bir videoda MSConfig üzerinden önyükleme sekmesinde gelişmiş seçeneklere tıkladığımda işlemci sayısını aktif edip en yüksek sayıya getirince bir artış yaşayabileceğim söyleniyordu ki öyle de oldu. 25-30 bandında olan FPS 120-130 bandına kadar yükseldi ancak bilgisayarı kapatıp ertesi gün açtığımda yine düştü ve yine aynı işlemleri uygulayıp işlemci sayısını en yüksek sayıya çekip oyunu açtım ama 25-30 FPS'lere geri döndü. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle LOL gibi bir oyunu bu sistemle 120 fps ile oynatamazsınız, aynı model bende var fakat hd 7670m olanı.Dostum bu ekran kartlarınının sürücü desteği bitti, lol'u o fpslerde oynamanız normal.

Öncelikle LoL gibi bir oyunu bu sistemle 120 FPS ile oynatamazsınız, aynı model bende var fakat HD 7670M olanı. Dostum bu ekran kartlarınının sürücü desteği bitti, LoL'u o FPS'lerde oynamanız normal.

Hocam izlediğim videoda işlemci sayısını 4'e çektiğimde (Max 4 gözüküyor) 120 FPS'leri gördüm yaklaşık 3-4 saat kadar oynadım kapatıp ertesi gün açtığımda geri düştü sebep nedir bilmiyorum. Konuyu açmamın nedeni de bu.
DDU ile hem Intel hem AMD sürücülerinizi kaldırın. Ardından ilk Intel sürücünüzü, ardından AMD kartınızın sürücüsünü kurun resmi sitelerinden.

Ek olarak sisteminizi belirtin =)

Sistemim: Intel Core i5 M460 işlemci, 6 GB DDR3 RAM(çift kanal2+4), ekran kartı ATI mobility Radeon HD5650, BIOS'um güncel (HP'nin sitesinden kontrol ettim), Windows 7 64 Bit kullanıyorum.

Dediğiniz işlemi yaptım ancak aygıt yöneticisinde gözükmüyor ekran kartım, ne yapmalıyım?
Öncelikle LoL gibi bir oyunu bu sistemle 120 FPS ile oynatamazsınız, aynı model bende var fakat HD 7670M olanı. Dostum bu ekran kartlarınının sürücü desteği bitti, LoL'u o FPS'lerde oynamanız normal.

120 FPS oynatırım ki oynatıyorum da görsel ektedir cahilliğinizle başkalarını karalayıp da insanları yormayın. Rezilliğiniz gözüksün istemiyorsanız silin o yazdıklarınızı :)

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-22_121715.png
    resim_2020-11-22_121715.png
    19,8 KB · Görüntüleme: 21
  • xd.jpg
    xd.jpg
    309,7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı