Radeon RX 6000 Serisi Şekilleniyor: Navi 23 Ortaya Çıktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Radeon RX 6000 Navi 23

Navi 23 tabanlı olduğu söylenen Dimgrey Cavefish kod adlı GPU ile birlikte AMD’den beklediğimiz seri sayısı üçe çıktı. AMD, Linux yamalarında Big Navi ekran kartları için Sienna Cichlid kod adını kullanıyordu. Sonrasında Navi 22 GPU’lu Navy Flounder kod adını görmüştük. Kırmızı takım görünüşe bakılırsa yeni GPU’larını gizlemek için balık isimlerini kullanmaya devam ediyor. Kısa zaman önce […]

Devamı: Radeon RX 6000 Serisi Şekilleniyor: Navi 23 Ortaya Çıktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

3090'a rakip gelmez dedik de 80 CU ile yok eder ortalığı RX 6900. Minimum 2 adet 5700 XT gücünde, daha da verimli halde. Vay be dedirtiyor :) 3090'a rakip geliyor o halde, kemerleri sıkı tutalım. Ray tracing performansı da yaklaşık olsa yeterli, fiyat olarak zaten avantajlı olacaktır. AMD tarafından ilk kez yüksek bir atılım gelecek sanırım.

3090'a rakip gelmez dedik de 80 CU ile yok eder ortalığı RX 6900. Minimum 2 adet 5700 XT gücünde, daha da verimli halde. Vay be dedirtiyor :) 3090'a rakip geliyor o halde, kemerleri sıkı tutalım. Ray tracing performansı da yaklaşık olsa yeterli, fiyat olarak zaten avantajlı olacaktır. AMD tarafından ilk kez yüksek bir atılım gelecek sanırım.
Hocam, iki katı güce sahip gözükse de, verim o kadar olmayabilir. Tahminimce en fazla, 2080Ti'ya rakip çıkartabilirler. Bence o bile büyük bir başarı olur.

@Salih METİN Sadece CU arttırıp bırakmazlar elbette. 2080 Ti hafif kalır 6900 için. Ben minimum 3080 diye düşünüyorum ama 80 CU ötesini de düşündürüyor. Yeni mimari daha da iyi eskisine göre. TBP veya toplam güç tüketimine her ne derse AMD, uygun olursa şahane bir seriyle adım atmış olacak üst seviyeye. Yine de şöyle bir olay var. 1200 dolara çıkarsalar bile 200 dolar daha verip 3090 alır üst seviye düşünen herkes. Fiyatında ne yapacaklar acaba?

Geri
Yukarı