Çözüldü Radeon Software'da bazı özellikler yok oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lony111

Kilopat
Ekran kartı
5600XT
Daha önce şöyle bir konu açmıştık, arkadaşım vasıtası ile. Fakat bu konuda bahsedilenlerin faydası olmadı.

Ekran kartım RX 5600XT. Driverim adrenalin 22.1.2 optional (WHQL). Sorunum ise ekran kaydı alma özelliğinin ve birçok ayarın bir anda ortadan kalkması. DDU ile silip yüklüyorum. Sonra kuruyorum sürücüyü. Birkaç gün sonrasında ise tüm özellikler bir anda yok oluyor. Tekrar sil yükle yapıyorum düzeliyor. 2-3 gün sonra geri gidiyor. En son yayınlanan sürümde de bu sorunu yaşıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

22.1.2, 21.10.2 sürücülerini denedim, yukarıdaki ekte gözüktüğü üzere özellikler geliyor fakat birkaç gün sonra gidiyor.
Denediğim çözümler:
Hdcp desteğini kapatmak/açmak.
DDU ile sil-yükle.

1653054835105.png

Show/Hide Update vasıtası ile ekran kartı sürücüsünü gizledim.
Mevcut olan ayar seçenekleri şunlar:

1653054962478.png

Normalde uyumluluk, kayıt vesaire gibi seçenekler de oluyordu ve "ayarlar" kısmında da birçok özellik bulunuyordu.
Şu an driver sürümünü bile göremiyorum. :D

Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Driver sürümünü görmüyorsanız Windows yine driveri kurmuş demektir. DDU ile sürücüyü silin.
Bu ayarı kapalı tutun öncelikle.

Eki Görüntüle 1394359

Ardından ekran kartı sürücüsünü kuralım.
Bu driveri kurun.
Dediklerinizi uyguladım.
Şu an yine özellikler geldi, normalde de olduğu gibi.
Ama bahsettiğim gibi gitmez umarım tekrardan.

Dediklerinizi uyguladım.
Şu an yine özellikler geldi, normalde de olduğu gibi.
Ama bahsettiğim gibi gitmez umarım tekrardan.

Umarım gitmez.
@Emir M. hocam siz de AMD ekran kartı kullanıyordunuz. Belki başka bir ayar vardır. Bakarsanız sevinirim.

Hocam bende de aynı sorun oluştu attığınız link kullanılmıyor yeni link atar mısınız?

Eki Görüntüle 2129481

Eski sürücü o boşuna indirme. Sürücü silinmesi ise genellikle ekran kartının güç pinlerinin gevşemesi, kartın slota tam oturmaması gibi sebeplerden oluyor. Sistem çalışırken kasayı salladığında görüntü gidiyorsa sebebi budur. Sorunu yanlış anlamışım, bu konuda bir fikrim yok.

Eski sürücü o boşuna indirme. Sürücü silinmesi ise genellikle ekran kartının güç pinlerinin gevşemesi, kartın slota tam oturmaması gibi sebeplerden oluyor. Sistem çalışırken kasayı salladığında görüntü gidiyorsa sebebi budur. Sorunu yanlış anlamışım, bu konuda bir fikrim yok.
Sorunum o değil hocam

Geri
Yukarı