Radeon Sürücü Güncellemesi Yarıda Kalıyor

Daha fazla  
Yaklaşık 1, 1 buçuk yıldır radeon ekran kartı güncellemelerini yapamıyordum. Her denememde yarıda takılıyor bilgisayarım saatlerce donuyordu tek çare resetlemek oluyordu ama resetten sonra da Windows çöküyordu. Ben format atmaktan bıktım AMD şunun çözümünü bir türlü bulamadı derken 1 yılı aşkın bir süre söve söve HD Graphics kullandım. Birkaç ay önce yine bi temizlik formatı attım Radeon sürücüsünü de deneyeyim dedim en son "optional" sürümü indirip kurdum ve 1 yıl sonra çözümü bulmuşlar galiba aferin ulan dedim ve AMD'ye olan güvenim geri gelmişti. Yeni sürüm geldi ama kesin yine takılır çöker diye biraz bekledim, yüklemedim.

Bugün bildirime dayanamadım ve hadi ne olacaksa olsun diye girdim ve AMD sürücüde temiz kurulum seçeneği getirmiş iyi bir gelişme büyük ihtimalle takılmaz diye giriştim ama yine %75'de takıldı. Resteledim iyi ki bu sefer Windows çökmedi (şimdilik). Nvidia kullanan ve bilgisayarın "b" sinden anlamayan arkadaşlarımda hiçbir sorun olmuyor ama Radeon'da her güncelleme bir rus ruleti. Şimdi AMD ekran kartı kullanıcılarına sorum şu; bu olay sizin de başınıza geliyor mu?

Özellikle RX 500 kullanıcıların yorumlarını merak ediyorum çünkü AMD birkaç ay önce güvenimi kazanmıştı ve yakın zamanda RX 570 almak istiyordum şimdi ise tüm güvenimi yıktı yerle yeksan etti.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile driverların hepsini kaldırıp 19.1.1 sürümünü indirip kurun.
En güvenli şekilde böyle yapabilirsiniz.
Öncelikle cevabın için teşekkürler. Dediğin yöntemi biliyorum. Üstte de yazdığım gibi temiz kurulum sonrası bile sürücü takılıyordu. Dün DDU gerektirmeden olabileceğini düşündüm olmadı ama sorun değil.
AMD sürücüde temiz kurulum seçeneği getirmiş iyi bir gelişme büyük ihtimalle takılmaz diye giriştim ama yine %75'de takıldı.
Ben bu sürücüyü illa ki yüklerim zaten. Merak ettiğim şey başka bilgisayarlarda da bu olay yaşanıyor mu? Özellikle RX 570.
An itibari ile ddu ile yükleme çabalarım da başarısız oldu hepsinde yarıda takıldı. Sitedeki tüm sürümleri tek tek denedim en sonunda Windowsu çökertti. Radeon çöpünü almayın aldırmayın. Nvidia 2 katı fiyata aynı performansı veriyor ama kafanız ağrımıyor. 1 hafta önce deli gibi radeon överdim ama inanın herşey kağıt üstündeki gibi değil. Koskoca forumda RX 500 serisi kart kullanıp da yorum yapan bir kişi çıkmadı ya helal olsun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı