Radeon yazılımı oyun perfrmansını hatalı gösteriyor

TheOrderCreature

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon Adrenalin driverını kullanıyorum fakat LoL'de 200-300 FPS arası FPS almama rağmen Radeon'da 55-60 gözüküyor. Bunun bir çözümü var mı ve evet oyun içinde de öyle hissettiriyor. Belki psikolojik olabilir bilemiyorum ama.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-18_113108.png
    resim_2021-10-18_113108.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 41
LOL kaynaklı bence. Ben RL ve LOL harici çoğu oyunu 60 sabitleyip oynuyorum. Onlara bakınca bir tık düşük olsa da doğru gösteriyor. RL'de 144 oynuyorum o da sanırım droplar yüzünden bir tık düşük ama doğru.

Bence sorun sende değil lolde :D

adm.png

Radeon Software FPS'i sınırlıyor. Ben de Valorant'ta aynı sorunu yaşamıştım, oyun içinde 100-140 FPS gözükse de Radeon Software'ın izleme menüsünden baktığım da sabit 60FPS olduğunu görmüştüm ve ekran kırılması da yoktu.
Sorunu ise şu iki ayarı, şu anki ayara getirerek çözmüştüm.

Ayarlar.png

LoL kaynaklı bence. Ben rl ve LoL harici çoğu oyunu 60 sabitleyip oynuyorum. Onlara bakınca bir tık düşük olsa da doğru gösteriyor. Rl'de 144 oynuyorum o da sanırım droplar yüzünden bir tık düşük ama doğru.

Bence sorun sende değil LoL'de :D

Eki Görüntüle 1192092

Teşekkürler evet bende de sadece LoL'de oluyor.

Radeon Software FPS'i sınırlıyor. Ben de Valorant'ta aynı sorunu yaşamıştım, oyun içinde 100-140 FPS gözükse de Radeon Software'ın izleme menüsünden baktığım da sabit 60FPS olduğunu görmüştüm ve ekran kırılması da yoktu.

Eki Görüntüle 1192094

Bir daha ki girişimde deneyip geri döneceğim.

Eki Görüntüle 1192094

1634547804750.png

Hala aynı gözüküyor
Bugün tekrar baktığımda düzelmişti arkadaşlara teşekkür ediyorum, konu kilitlensin lütfen.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı