RAID 0 Nasıl Yapacağım?

WHiSKeY

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar,

Anakartım ASUS H97-Pro ve özelliklerinde ''Support Raid 0, 1, 5, 10'' yazıyor. İşletim sistemim Windows 7 64 Bit. Elimde iki tane 3TB WD var ve bunları RAID 0 yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Herhangi bir tavsiye veya öneri var mıdır? RAID 0 yapmak istememin sebebi ise tek bir sürücü olarak görülmesi. O yüzden RAID 1 düşünmedim.

Bunu okudum. Çok article okudum da acaba diyorum benim ankarta özel bir ince ayar vs. var mıdır onu merak ettim açıkçası. Kaldı ki burda sadece temel RAID mantığı yazıyor yanılmıyorsam.

Anakartınızın kullanım kılavuzunda, 2 diski nasıl RAID yapılacağı yazar. Bunun yanında makalenin 2. sayfasında nasıl yapılacağı da yazıyor.
2.sayfa - RAID Nedir, Nasıl Yapılır? - Page 2 of 2 - Technopat

Kullanım kılavuzunda da İngilizce olan bölümde Chapter 5 kısmında bulabilirsin.
BIOS üzerinden RAID seçtikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp CTRL-I tuşlarına basıp beklemen gerek, sonrasında çıkacak ekranda Create RAID Volume gibi bir seçenek olacak.
Makalede anlatılıyor hepsi.

Evet ikinci sayfada yazıyormuş, sonradan gördüm onu :)
Akşam eve gidince anakartın kitapçığına da bakarım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı