Rain bilişim dolandırıcılığı - FH4

SanayZockt

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet, yine bir satıcı olayı. Gittigidiyor sitesinde gezinirken 14, 99₺ fiyatıyla dikkatimi çeken Forza Horizon 4 Ultimate ürününü satın aldım. Teslimat 1 dakika içerisinde yapılması gerekirken 3 saat içerisinde yapıldı. Ama dert değildi sonuçta ürün elime ulaşmıştı. Microsoft Store'a girdim ve FH4'ü satın alınmışlar listesinde gördüm. Bir de Outlook servisine gireyim, gelen mesajlara bakayım dedim. Bakmaz olaydım. Dolandırılanlar bu hesaba mail atmışlar. Bu hesap ile oyuna girmediklerine dair. Birisi sadece 5 saat oynayabilmiş. Kimisi yüklerken hesabın şifresi değişmiş. Ve baktığımda tam 96 kişinin elinden geçmiş bu hesap. Bu durumu satıcıya tatlı bir dil ile izah ettim ve yeni bir hesap istedim. Şifresi değişen bir hesap olacaktı fakat bana "Gmail" hesabı verdi. Bu hesap ile "Outlook" servisine giriş yaptım. Fakat tahmin edersiniz ki Gmail servisine bağlıydı hesap ve şifresini yine değiştiremedim. Ben dolandırıldım siz dolandırılmayın. Ve bu dolandırıcılığı yaparken kanuna saklanıyorlar. İyi günler, iyi sosyaller!

Screenshot_3.png

Hocam böyle yerlerden oyun almanız saçma ve bir şey ispat edemezsiniz.
Rus bir site var çalıntı hesapları satıyor bu ve bunun gibilerde gittigidiyor sitelerinden fahiş fiyatlara satıyor normalde 4-5$ en fazla.

15 TL'ye FH4 Ultimate almak ne kadar mantıklı diye düşünseydiniz bunlar olmaz idi. Size önerim Game Pass üyeliği ile oynamanız, diğer türlü sözde ucuz diye hesap verirler ve bunlar çalıntıdır.

Çalıntı hesabı göz göre göre almışsınız. Şikayet etmeye hakkınızın olduğunu düşünmüyorum. Standart versiyonu indirimlerle 100 Lira civarına alınabiliyor. Game Pass ile çok cüzi miktarlara alınabiliyor. Sorunsuz bir şekilde oynamak istiyorsanız vereceksiniz bu paraları.

Standart versiyonu şu an 260 TL olan oyunu 14 TL'ye alabileceğinize gerçekten inandınız mı? :)

Ucuz olmasaydı denemezdim bile. Öğrenmiş oldum. Plati gibi siteler satıyordu. Oradan çıkma hesaplar sanırım.

Piyasanın çok altında olan fiyatlara itibar etmeyin. Onlar genelde çalıntı kredi kartlarından açılmış hesapları satıyorlar. Bir sürü kişiye de aynı hesabı veriyorlar çakışmalar oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı