Rainbow 6 Siege için FXAA mı TAA mı?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Arkadaşlar 144HZ 1MS için texcure quality medium, diğer her şey low ayarlarda 1080P 16:9 ayarda oynuyorum. Ama keskinliği yumuştma ayarlarından hangi ikisi yüksek FPS/kalite ayarını verir? Amacım en az FPS kaybı ile AA açmak.

FXAA yeterli, hemen hemen herkes FXAA kullanır. E-spor oyunu sonuçta, FXAA adamdır.
Ayrıca gölge ayarlarını medium, ayrıntı seviyesi ayarını ultra yapmanı tavsiye ederim. Uzaktaki drone'ları görebilmen için. Yapmasan da olur, 2 türlü kullanan oyuncular da var. Ama 2 gölge ayarını da medium yapmalısın. 16:9 değil de, 16:10 kullanmanı veya denemeni tavsiye ederim.

FXAA yeterli, hemen hemen herkes FXAA kullanır. E-spor oyunu sonuçta, FXAA adamdır.
Ayrıca gölge ayarlarını medium, ayrıntı seviyesi ayarını ultra yapmanı tavsiye ederim. Uzaktaki drone'ları görebilmen için. Yapmasan da olur, 2 türlü kullanan oyuncular da var. Ama 2 gölge ayarını da medium yapmalısın. 16:9 değil de, 16:10 kullanmanı veya denemeni tavsiye ederim.
Hocam shodow quality arttırırım arttırmasına ama GTX 960 kartım var. Strix edition fabrika overlocklu ama ben oyuna girdiğimde extradan +140 çekirdek, +500 bellek OC yapıyorum. O bahsettiğiniz gölge ayarları FPS düşürüyor mu? Bazı oyunlarda arttırsam da FPS düşmüyor ondan tereddüt ettim.

FXAA öneririm. Düşük bir performans farkı ile fena durmayan kenarlar sağlar ama görüntünü biraz bulanık yapabilir zira FXAA bir post-process efektidir ve teknik olarak tam ve gerçek AA değildir.

Hocam shodow quality arttırırım arttırmasına ama GTX 960 kartım var. Strix edition fabrika overlocklu ama ben oyuna girdiğimde extradan +140 çekirdek, +500 bellek OC yapıyorum. O bahsettiğiniz gölge ayarları FPS düşürüyor mu? Bazı oyunlarda arttırsam da FPS düşmüyor ondan tereddüt ettim.
Deneyin, memnun olmazsanız geri düşürürsünüz. Çok zor değil denemek.

Biraz Ekran kartınızın gücüne bağlı bir soru. Güçlü bir GPU varsa zaten istediğiniz ayara çekebilirsiniz göz zevkinize göre. Güçsüz GPU'lar için FXAA iyidir.

Geri
Yukarı