Rainbow Six operatör önerisi

SMG'sine aşığım. Çok severim. Gerek reload hızı olsun, gerek atış hızı olsun çok güzel bir silah. Onun dışında callout (yer isimlerini) öğrenmek için zorlama, zamanla öğreniyorsun. Pusulanın yanında da yazıyor zaten.
Güzel o zaman savunma da alibi de düşünülür. Pusulanım yanında yazdığını fark etmemiştim. Oradan daha kolay öğrenirim teşekkürler. Bu arada frost konusunda ne düşünüyorsunuz? Atış hızı yavaş olan bir silah ama çok stabil atış sunabiliyor.

Maverick yeni sezonda 10 bin fiyatına düşeçek birkaç gün beklerseniz alabilirsiniz.

Atakta Zofia ve Maverick öneririm. Maverick bazı haritalarda çok güçlü ama öğrenmen gerekiyor. Reinforceları alttan ve üstten çizgi çekerek tamamen yok edebiliyorsun. Alışması zor biraz Youtube'dan videolara bakabilirsin. Özellikle Club haritasında her raunt Maverick alırım. Üst kattaki 2 yerde de dış duvarlar çok önemli ve genelde elektrik çekiliyor. Duvarları tamamen yıkmasan bile yere yatıp çizgi çekip ayaklarından vurabilirsin. M4 çok güzel silah.
Defansta ise Jager, Alibi ve Mozzie öneririm. Alibi'ın silahı çok hızlı sıkıyor ve headshot oturtabiliyorsan çok güzel. Cihazını doğru kullandığında çok işe yarayabilir. Üçünü de herhangi bir yere atıp klasik roamer oynamayacaksın. En azından 1 taneyi yanında tut. Örneğin adam gördü, diğer odaya kaçıp diğer köşeye hologram at. Ya da pencereleri kırıp hologram at adamlar bir kere sıkınca hologramın yerine geç bu sefer gerçekten vur. Tabi bunlar çok riskli ve her zaman işe yaramayabilir ama hızlı maçta falan eğlenebilirsiniz oldukça. Tabii ki derecelide de işe yarar. Mozzie'nin iki silahı da birbirinden güzel. Ben sadece reload animasyonu için Comando'yu kullanıyorum. Derecelide fazladan 1-2 dron size oyunu kazandırabilir, ama arkadaşlarınla iletişim içinde olman gerek.
Operatörlerin fiyatı çıktığından her yıl sonra 5k düşer. Örneğin şuan 15k olan operatörler 2 yıl önce 25k idi. Yeni sezonda gelecek operatörler de 1 sene sonra 20k olacak.

Steam üzerinden mağaza sayfasına giderek yeni güncelleme içeriğini görebilirsiniz. Clash maverick 10K nam ile alınabilecek. Zero ise 20K ya düşecek. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam amaru ve goyo da ucuzlayacak.
Bende de 10K vardı maverick için biriktiriyordum iyi olur bu.
Operatörlerin fiyatı çıktığından her yıl sonra 5k düşer. Örneğin şuan 15k olan operatörler 2 yıl önce 25k idi. Yeni sezonda gelecek operatörler de 1 sene sonra 20k olacak.
Öyle olsa aruni şuan 20K olurdu. Onun mantığı Mesela 20K olan ilk karakter şuan 15K olacak gibi.

Son düzenleme:
Güzel o zaman savunma da alibi de düşünülür. Pusulanım yanında yazdığını fark etmemiştim. Oradan daha kolay öğrenirim teşekkürler. Bu arada frost konusunda ne düşünüyorsunuz? Atış hızı yavaş olan bir silah ama çok stabil atış sunabiliyor.

Frost severim. Yavaş sıktığınızı hissettiren bir karakter ancak isabet konusuna gelince, şüpheleriniz kalmıyor. Kullanılır ancak sinsi oynamanız ve rakibin gözünden düşünmeniz lazım. Bu konuda da game sense giriyor işin içine. Rakiplerinizi analiz etmek çok önemli bu oyunda. Zamanla bu kabiliyetinizi geliştirirsiniz. Benim taktiğim, ilk eli deneme eli gibi oynayıp rakiplerimi analiz ediyorum. Eğer çok pushlayarak oynuyorlarsa ikinci el tercihim tuzakçılardan oluyor genelde. Oyunda şu anda en sevdiğim silah T-5 SMG (Lesion, Oryx) Şahsen ben illa bir tuzakçı seçeceksem seçimim Lesion olurdu. Gold ve üzeri ranklarda, öldürmekten çok süründürmek de bir taktik :D Frost aldığınızı görünce, çok temkinli davranıyorlar zaten ancak Lesion alınca gayet rahat oynuyorlar. O rahatlıklarından faydalanarak Gu'ları yolluyorum ben de. Frost mu Lesion mı derseniz, kesinlikle Lesion derdim.

Geri
Yukarı